De Centrale Bank van Suriname (CBvS) betreurt het speculatief gedrag van vragers en aanbieders in de valutamarkt alsook berichten die de sentimenten in de markt onnodig versterken. Sedert maart j.l. is door verhoogde bestedingen in de economie en wisselkoersvolatiliteit op de internationale valutamarkten de druk op de wisselkoersen toegenomen en zijn de effecten hiervan reeds doorgewerkt naar de marktkoersen. Anticiperen op marktkoersen boven de huidige wisselkoersen wordt thans vooral gedreven door onzekerheid en speculatie.
De CBvS heeft haar internationale reserves opgebouwd en het doel is om deze op een verantwoord niveau te houden. Het beleid is er onder meer op gericht om bij een wanordelijke marktontwikkeling deze reserves op een verantwoorde wijze in te zetten. Zij heeft derhalve in april en mei j.l. drie valutaveilingen gehouden, waarbij US-dollars aan banken en wisselkantoren zijn verkocht. Hiermee werd ruim SRD 1,2 miljard aan liquiditeiten aan het systeem onttrokken, wat enigszins heeft bijgedragen aan het dempen van de koersstijging. De CBvS voert dergelijke interventies uit bij:
– een (te) snelle stijging van de marktkoersen binnen een vooraf bepaald tijdsbestek en/of
– een aanzienlijke afwijking van de gepubliceerde marktkoers ten opzichte van de theoretische bandbreedte die de CBvS op basis van haar wisselkoersmodellen verantwoord acht.
Daarnaast maakt de Bank gebruik van instrumenten om overtollige liquiditeiten in onze economie te binden. De CBvS zal niet aarzelen om de maatregelen aan te scherpen om de overmatige stijging van de wisselkoers af te remmen, en zo de inflatie binnen aanvaardbare grenzen te houden.
De CBvS doet een dringend beroep op de samenleving om het moeizaam opgebouwde marktmechanisme van het flexibele wisselkoerssysteem niet onnodig te verstoren door speculatief gedrag en het versterken van negatieve sentimenten.
- Meer aandacht en samenwerking nodig voor entertainmentsecto…..
- Latijns-Caribische ontwikkelingsbank verdubbelt financierin…..
- Amoksi brengt jaardag door met pupillen Opa Doeli..
- Raymond Landveld wordt nieuwe TCT-minister..
- BEP wil fonds voor hosselende jongeren in urgentieplan nieu…..
- ABOP PARADOX..
- SLM-vlucht naar Georgetown en Miami vertrekt vandaag om 13.…..
- Gedeeltelijke blokkade Afobakaweg door omgevallen bomen..
- Een natte zondag in juni..
- Colombiaanse presidentskandidaat twee keer in hoofd geraakt…..
- Rotary Quota organiseerde voor de derde keer Poku Prisiri p…..
- Stuart Robert Boerleider (49) Roterdam 27-5-2025..
- Trump waarschuwt Musk voor ‘zeer ernstige gevolgen’ als hij…..
- Eunice, Vanessa, Priscilla Darthuizen (55) Paramaribo 4-6-…..
- Glenn Antonio Elisio Tjon-A-Meeuw (67) Paramaribo 6-6-2025..
- NDP behoudt ijzeren greep op Para met grote voorsprong op a…..
- Kromokarijo en Henery keren met pro card terug uit Guyana..
- VIDS start inzamelingsactie voor slachtoffers bootramp Maro…..
- Dominatie ABOP in Marowijne: ruime winst op alle niveaus..
- Finabank sluit eerste editie Small Business Academy feestel…..
- Onzekerheid over SLM-vlucht naar Miami..