De Centrale Bank van Suriname (CBvS) en de Surinaamse Bankiersvereniging (SBV) hebben vandaag, vrijdag 2 mei, in een gezamenlijk persbericht gereageerd op recente uitspraken van Asiskumar Gajadien, voorzitter van de vaste commissie voor Financiën en Planning in De Nationale Assemblée.
De organisaties uiten hun zorgen over de wijze waarop de CBvS, bankdirecteuren en Treasury-functionarissen in een programma in diskrediet zijn gebracht.
In het persbericht benadrukken de CBvS en SBV dat dergelijke ongegronde beschuldigingen niet alleen de reputatie van individuele professionals schaden, maar ook het vertrouwen in het gehele financiële systeem ondermijnen. “Dit tast de stabiliteit aan die de Centrale Bankwet juist moet waarborgen”, aldus de verklaring.
De CBvS wijst op haar cruciale rol in het toezicht op de financiële sector, waarbij zowel off-site monitoring als on-site inspecties worden ingezet om een stabiele en integere sector te garanderen. De SBV voegt hieraan toe dat haar leden dagelijks met professionaliteit en toewijding werken aan het ondersteunen van bedrijven, gezinnen en de economie van Suriname.
Hoewel de organisaties openstaan voor dialoog en kritische discussies, benadrukken zij dat deze gebaseerd moeten zijn op feiten en met respect voor elkaars verantwoordelijkheden. “Bankiers spelen een essentiële rol in de ontwikkeling van Suriname en verdienen een eerlijke beoordeling”, luidt de reactie.
De CBvS en SBV blijven zich inzetten voor transparantie, versterking van de financiële sector en constructieve samenwerking. Voor verdere toelichting nodigen zij belanghebbenden uit contact op te nemen.
- Bedrijf uit Dubai wil groot zonne-energieproject uitvoeren..
- Nieuwe samenwerking versterkt maritieme opleidingsmogelijkh…..
- Alpha Power Tech wil zonne-energiecentrale van350 megawatt …..
- SAMAP sluit af met opening eerste cassavepap-verwerkingslij…..
- Mathoera: ‘We doen geen zaken met verdachte bedrijven’..
- Kans op een enkele bui..
- Xiomara Cadogan zal zich inzetten voor de jeugd en Onderwij…..
- Trump teleurgesteld in Poetin: “Ik wil dat hij stopt met sc…..
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek..
- Michel Felisi vindt eerlijkheid en integriteit belangrijk i…..
- Borgsom als stok achter de deur voor schoner Suriname na ev…..
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezing…..
- Financiële inclusie beurs gehouden in Brokopondo..
- ‘Gedetineerden hebben een vangnet nodig’..
- Regering overweegt verhoging studententoelage naar SRD 1000..
- Regionale vluchten SLM aangepast wegens onderhoudsbeurt..
- NPS herdenkt Henck Arron: ‘Visie, daadkracht en geloof in S…..
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs..
- Krishnadath: een goede steekproef moet aan een aantal voorw…..
- Amala Dwarka Panday nieuwe Miss Putri Jawa Suriname..
- Zonne-energiesystemen brengen duurzame stroom naar dorpen B…..