Het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB) is donderdag gestart met het uitprinten van oproepingskaarten voor de verkiezingen van 25 mei, waarop staat bij welk stembureau burgers hun stem kunnen uitbrengen. Het gaat om bijna 400.000 oproepingskaarten, vertelt Anastatia KanapΓ©-Pokie, directeur van het CBB. De kaarten van het district Sipaliwini zijn als eerst geprint.
KanapΓ©-Pokie zei tegenover . dat er constante bewaking is bij het CBB-hoofdkantoor, alwaar de kaarten worden uitgeprint. Vertegenwoordigers van het ministerie van Justitie en Politie en het Onafhankelijk Kiesbureau zitten erbij om toezicht te houden op het printproces. Er vinden interne controles plaats van de geprinte kaarten.
Oorspronkelijk waren er iets meer dan 400.000 kiesgerechtigden. Inmiddels zijn een aantal mensen van de kiezerslijst gehaald, nadat bleek dat zij een andere nationaliteit hadden. Ook overledenen zijn gedeactiveerd, vertelt de CBB-directeur. Er zijn nu 399.930 kiesgerechtigden over.
Mensen die de oproepingskaarten thuis niet ontvangen, vanwege diverse redenen, kunnen het alsnog ophalen bij de districtscommissariaten.
- Stichting ST&C zet in op professionalisering toezicht..
- Ambassadeur Nannan overleden op 44-jarige leeftijd..
- Man Start ‘Proces Om Mijn Leven Terug Te Krijgen̵…..
- Santokhi geschokt door overlijden ambassadeur Nannan..
- Oproep aanhouding Dijksteel: Rechtsstaat mag geen dode lett…..
- SLM-vlucht PY993 naar Paramaribo afgelast na 7 uur vertragi…..
- Kampoe wint rivalenstrijd van Sudhar..
- Surinaamse ambassadeur Ryan Nannan overlijdt onverwacht in …..
- Goed bestuur, een remedie tegen corruptie; tijd voor nieuwe…..
- OM en verdediging botsen over wie strafzaak K.C. mag behand…..
- ππ€π‘ππ©ππ πππππ€ πππ¨π© π¬πππ§π¨πππͺπ¬π© π«π€π€π§ π£ππ‘ππ«ππ£π π«ππ§π πππ§π¨π§ππππ‘π¨ …..
- Steekpartij na woordenwisseling bij aanrijding; verdachte a…..
- First Voters..
- Xi roept op tot handhaving van VN en multilaterale systemen..
- Mogelijk totale lamlegging bij PCS..
- Parmessar vreest problemen met salarisuitbetaling eind juli..
- BIBIS informeert afdelingen over het overlijden van ambassa…..
- Oppositie wil spoeddebat..
- Geen sociale zekerheid meer voor kwetsbare groepen..
- Biden haalt uit naar Trump: βEr is al zoveel kapotgemaakt…..
- NDP las pasi, zij misbruiken zelfs overledenen in hun drang…..