De Surinaamse burgerluchtvaartautoriteit (Casas) dringt aan op een helder en samenhangend luchtvaartbeleid. Directeur Brian Da Souza noemt het recent door het Kabinet van de President georganiseerde luchtvaartcongres een stap in de goede richting en benadrukt dat de EU-blacklisting van de sector dringend moet worden aangepakt.
Volgens Da Souza raakt de zwarte lijst niet alleen Casas, maar de volledige luchtvaartsector. In gesprek met Radio ABC stelt hij dat de noodzakelijke maatregelen structureel moeten worden doorgevoerd. “Als die alleen bij Casas worden genomen, blijft het probleem bestaan. Daarom is een duidelijk luchtvaartbeleid nodig.”
De directeur vindt politieke inmenging in deze fase cruciaal. Hij pleit voor voortdurende verbetering van de werkzaamheden bij alle betrokken partijen, zodat de sector kan groeien. Daarbij wijst hij op het feit dat essentiële apparatuur op de Johan Adolf Pengelluchthaven al jaren buiten werking is, wat volgens hem imagoschade veroorzaakt en risico’s oplevert voor de vliegveiligheid.
De EU-blacklisting heeft verstrekkende gevolgen voor alle stakeholders in de sector. Da Souza wijst erop dat overvlieggelden momenteel niet naar de luchtvaartsector zelf gaan, maar in de staatskas verdwijnen. Hierdoor blijven broodnodige investeringen uit. Bij correcte inning zou de sector volgens hem jaarlijks zo’n US$ 9 miljoen kunnen verdienen. Opeenvolgende regeringen hebben deze inkomsten echter aan andere projecten besteed.
- Hof van Justitie gedenkt (ex-)parlementariërs voor bijdrage…..
- Minister Currie: peer-to-peer discussies essentieel in stri…..
- Misiekaba: ‘Ook in Wageningen moet er goede zorg zijn’..
- Minister Currie: ‘Peer-to-peer discussies sleutel tegen pes…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting patiënte in ziekenh…..
- TCT-minister Landveld: ‘Toekomst personenvervoer vraagt om …..
- U-15 Natio in finale Concacaf kampioenschap..
- Het Surinaams recht is van toepassing bij de aanbesteding, …..
- RGD-directie verschaft Volksgezondheid inzage in huidige si…..
- Bouva: “Regionale relaties en diplomatieke reorganisatie kr…..
- Pokie: ‘Niemand blijft automatisch in dezelfde functie op S…..
- Verkeer in ons land eist veel slachtoffers..
- Guyana-Suriname-bekken biedt met ‘advantaged barrels’ uniek…..
- KPS: Goud uit helikopter legaal en teruggegeven aan rechtma…..
- Trump en Poetin ontmoeten elkaar vrijdag in Alaska voor ove…..
- Margaretha Pouwlina Enser (67) Paramaribo 6-8-2025..
- Veteranendag als erkenning en waardering aan de pilaren van…..
- Veertigplusser opgesloten wegens oplichting..
- Gewapende overval op winkel in Paramaribo..
- Vice-president Rusland hoopt op steun bedrijfsleven bij aan…..
- Herstelbetaling slavernijverleden: ‘Het gaat om meer dan ge…..