De Civil Aviation Safety Authority Suriname (CASAS) meldt dat Suriname voorlopig is uitgesloten van het uitvoeren van vluchten naar bestemmingen binnen de Europese Unie. Dit besluit van de Europese Commissie volgt op een beoordeling in februari 2025 van het nationale toezicht op de luchtvaartveiligheid. Daarbij is vastgesteld dat Suriname momenteel niet volledig voldoet aan de veiligheidsstandaarden die binnen de EU gelden.
De maatregel heeft echter geen invloed op de bestaande vliegoperaties van de Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SLM) van en naar Amsterdam. Ook regionale vluchten blijven doorgaan, met uitzondering van de route naar Cayenne, die tijdelijk is opgeschort.
Suriname zit sinds drie jaar in een intensief verbetertraject onder begeleiding van de Internationale Burgerluchtvaartorganisatie (ICAO). Dit traject bestaat uit drie fasen, waarvan de eerste twee eind 2024 succesvol zijn afgerond. De EU-beoordeling vond plaats net vóór de start van de laatste fase, waarin verdere hervormingen worden doorgevoerd op het gebied van wetgeving, regelgeving en capaciteitsversterking.
In reactie op de beoordeling presenteerde een Surinaamse delegatie op 14 mei 2025 de voortgang en plannen aan de Transportcommissie van de EU. De delegatie bestond onder meer uit de EU-ambassadeur in Paramaribo, vertegenwoordigers van CASAS en SLM, en leden van het juridisch team van Blue Wings NV. Tijdens de bijeenkomst werd benadrukt dat Suriname zich onverminderd inzet voor de veiligheid van het luchtverkeer en de bescherming van passagiers. De EU gaf daarbij aan bereid te zijn om technische ondersteuning te bieden bij het wegwerken van de vastgestelde tekortkomingen.
Volgens CASAS en het ministerie van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) staan de aanpassing van de luchtvaartwetgeving, uitbreiding van de toezichtcapaciteit en versterking van de infrastructuur hoog op de prioriteitenlijst. Deze inspanningen moeten bijdragen aan een spoedige normalisering van de situatie.
CASAS onderstreept dat het besluit van de Europese Unie juist een extra stimulans vormt om het lopende verbeteringstraject met kracht en toewijding af te ronden.
- VSB roept nieuwe regering op tot goed bestuur, sterk ondern…..
- President Santokhi: Zorgelijke fouten bij telling stemmen; …..
- Olieprijzen onder druk door OPEC-plannen en Trumps tariefdr…..
- Mungra: geloof in de politiek weggevallen bij veel kiezers..
- Oproep VSB: ‘Met visie, daadkracht en betrouwbaarheid werke…..
- Amerikaanse ambassade herdenkt gevallenen in Suriname tijde…..
- Vlammenzee verwoest opslagruimte in Wanica..
- Handreiking Somohardjo naar HVB in belang van samenleving; …..
- NPS: 500 aangetrokken stembureauleden haalden toets niet..
- PALU: Gekozen partijen moeten beloften waarmaken..
- Naomi Faërber met hart en ziel terug op muzikaal spoor..
- PL: “Volk heeft recht op werkelijke verkiezingsuitslag”..
- ‘Inflatie ondermijnt koopkracht en belastingstructuur’..
- VSB dringt aan op goed bestuur en stabiel investeringsklima…..
- Bhola: hertellingen bij 30 stembureaus..
- Joan Nibte (A20): “OKB in gebreke gebleven”..
- Asabina: “Zorgwekkende ontwikkelingen in verkiezingsproces …..
- 225 stembiljetten vermist bij stembureau 333 in Wanica; pol…..
- Samenwerking NPS en NDP biedt kans om natievorming te bevor…..
- VHP inruilen voor NDP is kiezen voor lood om oud ijzer..
- PL krijgt meer dan één zetel in regeerstructuur..