Politicus Carl Breeveld uit stevige kritiek op de manier waarop de nieuwe coalitie tot stand is gekomen. In een interview met Suriname suriname zegt hij weinig enthousiasme te voelen over het formatieproces, dat volgens hem belangrijke democratische stappen overslaat.
“Wat vooral ontbreekt, is een informateur – iemand die op onafhankelijke wijze met alle partijen spreekt, de mogelijkheden verkent en bemiddelt richting een stabiele regeringsvorming,” stelt Breeveld.
Hij wijst erop dat momenteel de partij met de meeste zetels automatisch de rol van informateur op zich neemt, zonder bredere afstemming. “Er zijn links en rechts partijen benaderd om een coalitie te smeden, enkel met als doel om een president te kiezen zonder dyugu dyugu,” aldus Breeveld, verwijzend naar politieke onrust of gerommel.
Volgens hem ligt een logische coalitie voor de hand als men naar de verkiezingsuitslag kijkt: de NDP behaalde 18 zetels en de VHP 17. “Een informateur had dat moeten onderzoeken en gesprekken moeten voeren om álle opties te verkennen. Nu is er niet eens sprake geweest van een verkenningsfase,” zegt hij.
Daarnaast stoort Breeveld zich aan het feit dat sommige partijen vooraf al uitspraken deden over met wie ze wel of niet wilden samenwerken. “Dat past niet in een gezonde democratie. In een goed functionerende democratie hoort een informateur met alle partijen te spreken vóórdat er knopen worden doorgehakt.”
Hij besluit met de constatering dat het jammer is dat deze essentiële fase van het formatieproces volledig is overgeslagen.
- Nigeria kampt met economische crisis: “Levens in gevaar van…..
- Vincent Olijfveld (50) Amsterdam 18-6-2025..
- Maurits Merle William Sairras (55) Amsterdam 18-6-2025..
- Volksgezondheid: geen verhoogd risico op meningitis door sl…..
- Suriname rouwt om heengaan Patricia Etnel: ‘Het land heeft …..
- Toyota blijft vasthouden aan omstreden standpunt tegen voll…..
- Minister Nurmohamed heeft geen duidelijkheid over betaling …..
- Natio eindigt als laatste in poule A Concacaf Gold Cup..
- Philipsburg ongeslagen kampioen Fiba 3×3 Quest..
- De Chinese diaspora: een wereldwijd netwerk dat zich voor h…..
- Nederland geeft 119 gestolen sculpturen terug aan Nigeria..
- Democratie van onderop: een oplossing voor komende regering..
- Politie Zanderij houdt verdachte aan voor diefstal geldbedr…..
- Regeerakkoord zo goed als rond..
- Geerlings-Simons: ‘We gaan geen SRD 800 uitdelen zoals Chan…..
- Meer dan 4000 e-paspoorten verstrekt in zes weken tijd..
- Olieaanval in Iran zet wereld op scherp; VES: Voorkom panie…..
- Yellow Birds-coach Gallant: ‘We hebben een titel te verdedi…..
- SAO zet aanloop naar viering 45-jarig bestaan..
- Twee verdachten beroving te Santigron in de kraag gevat..
- Column: Borrelpraat no. 877..