Een belangrijke taak van de Carifesta Commissie van Suriname was het terugbrengen van het aantal deelnemers van 80 naar 36. Mogelijk worden het uiteindelijk 40 personen, afhankelijk van hun beschikbaarheid. Het is onmogelijk om met slechts 15 personen naar zo’n belangrijke culturele manifestatie te gaan.
Een goede muziekformatie bestaat immers uit minimaal tien personen. Daarnaast is het noodzakelijk om ook deelnemers op het gebied van culinary en visual arts mee te nemen. De begroting bedraagt ongeveer US$ 63.000, en op basis daarvan wordt bekeken of het bedrag mogelijk nog lager uitvalt. Dit bedrag was reeds door de vorige regering gealloceerd.
Tijdens een persconferentie gisteren zei commissievoorzitter Roseline Daan dat zij vanuit verschillende hoeken de vraag heeft gekregen of de overheid wel geld heeft. Zij reageerde hierop met de tegenvraag of Suriname toerisme wel wil bevorderen. Daarnaast vroeg ze zich af of ons land onderdeel is van de wereld of op een eiland staat.
Daan stelde dat zij bewust voor deze keuze heeft gekozen. Wanneer er geen geld beschikbaar is, moeten de financiën niet worden besteed aan tierelantijntjes en commissies zonder meerwaarde. Het was niet makkelijk om het beste van het beste te selecteren, aangezien Suriname veel te bieden heeft op het gebied van kunst en cultuur.
Als portefeuillehouder van cultuur en sport binnen de Caricom kan Suriname het zich niet permitteren om niet deel te nemen, aldus Daan. Waarnemend directeur van Cultuur, Dwight Warsodikromo, stelde dat Suriname tijdens Carifesta XV, dat op Barbados wordt gehouden, goed gebruik kan maken van de culturele uitwisselingsprogramma’s. De Surinaamse deelnemers hebben volgens hem als taak het land waardig uit te dragen.
Tijdens Carifesta XV zullen er bovendien twee award-winnende filmproducties aan het publiek worden vertoond.
- Protestactie in Albina afgeblazen; Brunswijk spreekt bewone…..
- Grondconversie stopgezet door president vanwege onduidelijk…..
- Speelschema Robinhood in Concacaf Caribbean Cup compleet..
- ‘Volk heeft genoeg bezuinigd, we kijken uit naar vergroting…..
- Kwaku: Al 50 jaar een zomer vol smaak en swing..
- Misiekaba: ‘Explosieve situatie bij PCS, maar geen haast me…..
- Leerlingen wisselen van gedachten over ingrijpende onderwer…..
- Veteranendag 2025 benadrukt eerbetoon en zorg voor oud-mili…..
- Van Samson: Veel zaken waarvoor vorige regering zich sterk …..
- Noersalim: ‘Communicatie met veeboeren is sleutel tot herst…..
- Goudtransport loopt mis: helikopter maakt noodlanding in di…..
- Dimitri Apai brengt Latour in beweging met D’Apai World Spo…..
- Minister Ramsaran: ‘Veteranen levende herinnering dat vrijh…..
- Activiste Christiaan hoopt dat de overheid Inheemsen eindel…..
- Onzekerheid over mulo-uitslag: scholen moeten resultaten aa…..
- Man aangehouden voor oplichting via gehackt Facebook accoun…..
- Monorath: ‘Niet eenieder kan in aanmerking komen’..
- Ministerie van Onderwijs verruimt herexamennormen leerjaar …..
- Man aangehouden voor oplichting via Facebook-account..
- Bewoners luiden noodklok over vestiging goudbedrijf in woon…..
- CEO Baitali: ‘Wij strijden niet voor het werk, maar voor ee…..