Een CARICOM-waarnemersmissie is in Suriname om toezicht te houden op de verkiezingen van 25 mei. Er zal in de gaten worden gehouden dat deze op een eerlijke en onafhankelijke wijze verlopen. De missie staat onder leiding van Dora James van St. Vincent en the Grenadines.
De delegatie brengt een bezoek aan verschillende overheidsinstanties en autoriteiten, waaronder minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, Internationale Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) van Suriname. Ook aan de politieke partijen en het parlement wordt een bezoek gebracht.
De observatie van het team is dat de verkiezingen in Suriname doorgaans veilig verlopen, zei James. Op de verkiezingsdag zal de delegatie, bestaande uit negen leden, een aantal districten aandoen. Vanwege het lidmaatschap van Suriname bij de CARICOM, is de waarnemersmissie hier. Dat gebeurt bij alle verkiezingen van lidlanden. Er zijn geen gevolgen aan verbonden als de missie ontevreden is over de gang van zaken tijdens de verkiezingen.
- Regels voor stemmen bij volmacht..
- TrackDrip stopt: lokaal streaminginitiatief bezwijkt onder …..
- GOED GEREGEERD, SLECHT UITGELEGD FABEL..
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag..
- Santokhi ergert zich aan tweestrijdige standpunten bij invo…..
- Dominee Paul Doth voorgoed uit Suriname..
- Man dringt Poolse universiteit binnen met bijl..
- Jules Albert Wijdenbosch (83) Paramaribo 30-4-2025..
- Jacqueline Elisabeth (74) Amsterdam 4-5-2025..
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in concl…..
- Mathoera: verandering bij defensie zichtbaar..
- Inhoudelijke behandeling Money Laundering-zaak K.C. start 5…..
- Campus Village bij AdeKUS opgeleverd: stap naar toegankelij…..
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president..
- Column: Positieve mindset..
- Dorpsbestuur Pokigron legt knelpunten voor aan president..
- Op weg naar 25 mei: Santokhi sluit zichzelf bij voorbaat ui…..
- Santokhi heeft geen moeite met ambities van partijgenoten..
- Zorgcrisis bij Esther Stichting houdt aan..
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar..
- Annand Jagesar waarschuwt voor risico’s bij olie-exploitati…..