PARAMARIBO — Elizabeth Solomon, assistent-secretaris-generaal voor Buitenlandse en Gemeenschapsbetrekkingen bij het Caricom-secretariaat, omschrijft de aanstaande Caricom-top als “een bijeenkomst van groot belang”. De 48ste reguliere vergadering van de conferentie van staatshoofden en regeringsleiders van de Caribische Gemeenschap (Caricom) wordt van 19 tot 21 februari gehouden in Bridgetown, Barbados.
De top komt op een cruciaal moment voor het Caribisch Gebied en biedt de leiders een uitgelezen kans om de aanpak van de regio ten aanzien van diverse belangrijke kwesties te bespreken. Onder het thema ‘Kracht in eenheid: Caribische veerkracht, inclusieve groei en duurzame ontwikkeling smeden’ zullen de staatshoofden en regeringsleiders zich buigen over een breed scala aan onderwerpen.
“Het is belangrijk dat de regio zich verenigt en met één stem spreekt over veel kwesties”Elizabeth Solomon
Op de agenda staan onder meer voedselzekerheid, klimaatverandering en financiering, de aanhoudende uitdagingen op Haïti, veiligheidskwesties, digitale weerbaarheid, externe betrekkingen en de Caricom Single Market and Economy. Maritiem en luchttransport, evenals herstelbetalingen, zullen ook aan de orde komen.
Eenheid
Solomon benadrukte het belang van regionale eenheid. “Het is belangrijk dat de regio zich verenigt en met één stem spreekt over veel kwesties en dit is een uitstekende gelegenheid onder leiding van premier Mottley, als voorzitter van Caricom.”
Bij de openingsceremonie op 19 februari in het Sir Lloyd Erskine Sandiford Centre in Bridgetown zullen premier Mottley, terugtredend Caricom-voorzitter Dickon Mitchell van Grenada, de nieuwe premier van Montserrat, Reuben T. Meade en Caricom-secretaris-generaal Carla Barnett een toespraak houden. Speciale gasten, onder wie VN-secretaris-generaal António Guterres en de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, zullen ook spreken.
Verder zullen de regeringsleiders in gesprek gaan met verschillende vooraanstaande gasten, onder wie Guterres, Von der Leyen, de secretaris-generaal van het Gemenebest Patricia Scotland, de presidenten Daniel Best en Benedict Oramah van de Caribische Ontwikkelingsbank en de Afreximbank en de uitvoerend president van de Ontwikkelingsbank van Latijns-Amerika Sergio Díaz-Granados. Voorafgaand aan de Conferentie zal er een speciale vergadering van de rad voor buitenlandse en gemeenschapsbetrekkingen plaatsvinden.
- Elseline Harriette Angeliqe Fa-Si-Oen..
- Truda “Truus” – Mitrasing Sandriman..
- Trude Mitrasing-Sandriman..
- Brunswijk genoemd in Rotterdamse rechtszaak rond luxe-uitga…..
- Inter Moengotapoe boekt nipte 2-1 overwinning op Leo Victor..
- SV Transvaal wint 4-0 zege van SV Flora..
- Oekraïne en Europa buitenspel bij gesprekken VS en Rusland..
- Vette worst en plastic zakken..
- Actiegroep OBS: “Regering speelt een spelletje met ons en d…..
- Trump stuurt onderhandelingsteam voor overleg over beëindig…..
- Ramadhin: Kinderoncologie AZP een mijlpaal..
- Crisis blijft voortsudderen..
- Is de totale staatsschuld niet gestegen tot SRD 122,8 milja…..
- Gödeken:‘ Als goede spelers teams verlaten moet het team ve…..
- Suriname boekt vooruitgang in macro-economische stabiliteit..
- Luisteren: De Sleutel tot Diepe Vriendschap en Groei..
- Ronny Asabina lijsttrekker van de BEP..
- AZP opent kinderoncologie-unit en breidt behandelingsmogeli…..
- ABSURDE EN NONSENS BENADERING..
- A20, DOE en PRO bekrachtigen samenwerking voor verkiezingen…..
- Brazilië richt zich op illegale houtkap in Amazonegebied..