PARAMARIBO — De Caricom Reparations Commissie staat solidair met de wereldgemeenschap bij de herdenking van de Internationale Dag ter Herinnering aan de Slachtoffers van Slavernij en de Trans-Atlantische Slavenhandel. Deze dag biedt een indringend moment om stil te staan bij de gruwelijkheden van deze donkere periode in de menselijke geschiedenis.
Het is een essentiële herinnering aan het onmenselijke systeem dat miljoenen Afrikanen met geweld ontwortelde en hen blootstelde aan onvoorstelbaar leed in de Amerika’s. “We herdenken degenen die hun leven verloren, eren de veerkracht en ontembare strijdlust van de overlevenden en erkennen de menselijkheid die hen onrechtmatig werd ontzegd”, stelt het de reparationscommissie in een persbericht.ADVERTISEMENT
Tweede decennium
Deze herdenking valt samen met de start van het door de Verenigde Naties uitgeroepen Tweede Internationale Decennium voor Mensen van Afrikaanse Afkomst (2025-2034). Dit decennium biedt een vernieuwde kans om de voortdurende gevolgen van kolonisatie en slavernij door Europese naties onder ogen te zien.
De strijd van de commissie voor herstelbetalingen gaat door in de context van dit Tweede Decennium en richt zich op het onder de aandacht brengen van de blijvende impact van deze historische onrechtvaardigheden en het ter verantwoording roepen van de daders.
Gevolgen slavernij
Mensen van Afrikaanse afkomst ondervinden nog steeds de gevolgen van slavernij, zichtbaar in systematische ongelijkheid en raciale discriminatie. Dit komt tot uiting in de beperkte toegang tot onderwijs en gezondheidszorg, hoge jeugdwerkloosheid, intergenerationele armoede en de ontkenning van de volledige uitoefening van hun mensenrechten. De commissie roept de wereldgemeenschap op om deze erfenis van onrechtvaardigheid te erkennen en de plicht te aanvaarden om genezing, verzoening en herstel van waardigheid voor de slachtoffers en hun nakomelingen te bevorderen.
Op deze dag van herdenking herhaalt de commissie haar oproep tot erkenning van de fouten uit het verleden, de noodzaak van herstelrecht en de gezamenlijke inzet voor een rechtvaardige toekomst voor Afrikanen en mensen van Afrikaanse afkomst.
- ‘Ik ben me ervan bewust dat ik mogelijk ook fractieleider w…..
- Gerucht: ‘Bigi Boy’ genoemd als tegenstander van Rico Verho…..
- Bloedbad in Tamanredjo: moorden blijven onopgelost..
- Vandaag veel bewolking met kans op een regenbui..
- Tweede basis Diplomatenopleiding afgesloten met certificaat…..
- VS-minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio bezoekt Suri…..
- Boksicoon George Foreman (76) overleden..
- Marco Rubio bezoekt Suriname tijdens Caribische tour..
- Does blij met tentoonstelling Anton de Kom..
- Bokslegende George Foreman (76) overleden..
- Natio met marginale voorsprong naar Martinique..
- Ruim 3.500 aanmeldingen SRD 800 voor scholieren..
- Mathoera niet bekend met brief ontevreden militairen..
- Bevelhebber waarschuwt: ‘Watch your step, don’t play with f…..
- Wang: “Hoeveel verkeersslachtoffers nog voordat we wakker w…..
- Inheemse en tribale volken eisen grondwettelijke erkenning..
- Bedje gespreid; Nieuwe DNA leden krijgen SRD 130.000 bruto …..
- Regering keurt projecten goed voor schoon water, wegen en s…..
- Natio zet stap richting Gold Cup: 1-0..
- Wel of geen dreiging voor communaal plantagegrondbezit met …..
- Historische mijlpaal voor EAG International Airport!..