PARAMARIBO — De Caricom Reparations Commissie staat solidair met de wereldgemeenschap bij de herdenking van de Internationale Dag ter Herinnering aan de Slachtoffers van Slavernij en de Trans-Atlantische Slavenhandel. Deze dag biedt een indringend moment om stil te staan bij de gruwelijkheden van deze donkere periode in de menselijke geschiedenis.
Het is een essentiële herinnering aan het onmenselijke systeem dat miljoenen Afrikanen met geweld ontwortelde en hen blootstelde aan onvoorstelbaar leed in de Amerika’s. “We herdenken degenen die hun leven verloren, eren de veerkracht en ontembare strijdlust van de overlevenden en erkennen de menselijkheid die hen onrechtmatig werd ontzegd”, stelt het de reparationscommissie in een persbericht.ADVERTISEMENT
Tweede decennium
Deze herdenking valt samen met de start van het door de Verenigde Naties uitgeroepen Tweede Internationale Decennium voor Mensen van Afrikaanse Afkomst (2025-2034). Dit decennium biedt een vernieuwde kans om de voortdurende gevolgen van kolonisatie en slavernij door Europese naties onder ogen te zien.
De strijd van de commissie voor herstelbetalingen gaat door in de context van dit Tweede Decennium en richt zich op het onder de aandacht brengen van de blijvende impact van deze historische onrechtvaardigheden en het ter verantwoording roepen van de daders.
Gevolgen slavernij
Mensen van Afrikaanse afkomst ondervinden nog steeds de gevolgen van slavernij, zichtbaar in systematische ongelijkheid en raciale discriminatie. Dit komt tot uiting in de beperkte toegang tot onderwijs en gezondheidszorg, hoge jeugdwerkloosheid, intergenerationele armoede en de ontkenning van de volledige uitoefening van hun mensenrechten. De commissie roept de wereldgemeenschap op om deze erfenis van onrechtvaardigheid te erkennen en de plicht te aanvaarden om genezing, verzoening en herstel van waardigheid voor de slachtoffers en hun nakomelingen te bevorderen.
Op deze dag van herdenking herhaalt de commissie haar oproep tot erkenning van de fouten uit het verleden, de noodzaak van herstelrecht en de gezamenlijke inzet voor een rechtvaardige toekomst voor Afrikanen en mensen van Afrikaanse afkomst.
- ‘Parijs’ (praat Nederlands met me) 10 jaar..
- Amerikaanse minister Rubio in gesprek met president..
- President Santokhi wijst tijdens bezoek aan moskee op succe…..
- VS beloven steun aan Guyana tegen bedreigingen uit Venezuel…..
- Politieke strijd en economische vooruitzichten: Wat heeft S…..
- Amerikaanse minister Rubio geland op Zanderij..
- De Kiesregeling onder vuur!..
- Minister Landvreugd mag niet met de verkiezingen bemoeien!..
- Paranen wensen uitstel inwerking treding nieuw BW vanwege o…..
- Studententoelage via Uni5Pay en bankoverschrijvingen..
- Leerlingen van AMS vragen minoWC om snel met oplossing te k…..
- Santokhi woont Iftar bij en benadrukt belang van gebed ..
- RIJK REKENEN..
- Wiskids Suriname komt met Wiskunde lesvideo’s voor leerjaar…..
- Tweede editie Shell Meta Skills-programma gestart..
- Overeenkomst Dalian V-project wordt herzien..
- Dijksteel: “Minister Ori moet feedback serieus nemen en ver…..
- KPS sluit wegen rond Politieacademie af..
- ‘Antidotes’ voor geweld tegen kinderen, een mooi voorbe…..
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week…..
- Collectief falen..