PARAMARIBO — De Caricom Reparations Commissie staat solidair met de wereldgemeenschap bij de herdenking van de Internationale Dag ter Herinnering aan de Slachtoffers van Slavernij en de Trans-Atlantische Slavenhandel. Deze dag biedt een indringend moment om stil te staan bij de gruwelijkheden van deze donkere periode in de menselijke geschiedenis.
Het is een essentiële herinnering aan het onmenselijke systeem dat miljoenen Afrikanen met geweld ontwortelde en hen blootstelde aan onvoorstelbaar leed in de Amerika’s. “We herdenken degenen die hun leven verloren, eren de veerkracht en ontembare strijdlust van de overlevenden en erkennen de menselijkheid die hen onrechtmatig werd ontzegd”, stelt het de reparationscommissie in een persbericht.ADVERTISEMENT
Tweede decennium
Deze herdenking valt samen met de start van het door de Verenigde Naties uitgeroepen Tweede Internationale Decennium voor Mensen van Afrikaanse Afkomst (2025-2034). Dit decennium biedt een vernieuwde kans om de voortdurende gevolgen van kolonisatie en slavernij door Europese naties onder ogen te zien.
De strijd van de commissie voor herstelbetalingen gaat door in de context van dit Tweede Decennium en richt zich op het onder de aandacht brengen van de blijvende impact van deze historische onrechtvaardigheden en het ter verantwoording roepen van de daders.
Gevolgen slavernij
Mensen van Afrikaanse afkomst ondervinden nog steeds de gevolgen van slavernij, zichtbaar in systematische ongelijkheid en raciale discriminatie. Dit komt tot uiting in de beperkte toegang tot onderwijs en gezondheidszorg, hoge jeugdwerkloosheid, intergenerationele armoede en de ontkenning van de volledige uitoefening van hun mensenrechten. De commissie roept de wereldgemeenschap op om deze erfenis van onrechtvaardigheid te erkennen en de plicht te aanvaarden om genezing, verzoening en herstel van waardigheid voor de slachtoffers en hun nakomelingen te bevorderen.
Op deze dag van herdenking herhaalt de commissie haar oproep tot erkenning van de fouten uit het verleden, de noodzaak van herstelrecht en de gezamenlijke inzet voor een rechtvaardige toekomst voor Afrikanen en mensen van Afrikaanse afkomst.
- ‘Wan breyti boskopu’ door gebruik AI geschrapt uit Suripop …..
- Nederlandse vrouw gearresteerd op luchthaven Hongkong met 1…..
- RGD zet stappen richting financiële zelfstandigheid..
- CHS: ‘Minister Biza mag wél op DNA-kandidatenlijst staan…..
- Startsein voor bouw zeedijk langs Brantimakkaweg..
- Rusland: Wij worden de grootste partij na 25 mei..
- Asabina: ‘Raymond Landveld is mijn presidentskandidaat’..
- Dief vlucht maar wordt door eigenaar ingerekend..
- Natio voor de tweede keer in de geschiedenis naar Gold Cup..
- De roep van Suriname: A momenti doro!..
- Radjkoemar presenteert uidagingen van de RGD aan president..
- Leerkrachten smeken om beveiliging op scholen..
- Guyanese groentesector in de lift: Stijgende productie onda…..
- Brunswijk: ‘Nieuw kiesstelsel vraagt om kwaliteit boven pop…..
- Buien in de vroege ochtenduren..
- Indienen DNA-kandidatenlijsten niet bij alle partijen vlekk…..
- Een grote Surinamer: Albert Ramdin..
- Caribische zakenman roept Surinamers op om te ondernemen in…..
- President Santokhi: ‘RGD moet financieel zelfstandiger word…..
- VS verhoogt druk op Groenland, ook vicepresident Vance reis…..
- BLTO praat met Ori alleen in aanwezigheid van president..