De Caribische Gemeenschap (CARICOM) en de staat Palestina hebben een historische stap gezet in hun diplomatieke relaties met de officiële accreditatie van de eerste Palestijnse ambassadeur bij CARICOM. Tijdens een virtuele ceremonie ontving CARICOM-secretaris-generaal dr. Carla Barnett de geloofsbrief van Hare Excellentie dr. Linda Sobeh Ali. Barnett noemde het een “symbolisch en historisch moment”, dat de solidariteit tussen beide partijen onderstreept.
Pleit voor vrede en rechtBarnett drong aan op een onmiddellijk staakt-het-vuren in Gaza, bescherming van burgers en ongehinderde humanitaire hulp. Ze veroordeelde de illegale Israëlische nederzettingen in bezet Palestijns gebied als schending van het internationaal recht en uitte diepe zorgen over het lijden van vrouwen en kinderen in Gaza. “De catastrofale honger, vernietigde infrastructuur en vermijdbare ziekten zijn onaanvaardbaar,” benadrukte ze.
Suriname’s controversiële rolHoewel Suriname Palestina onder voormalig president Bouterse erkende, weigert de huidige regering-Santokhi, met ex minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, de Palestijnse ambassadeur te ontvangen. Critici vragen zich af of Israëlische invloed, mogelijk via de Mossad, een rol speelt in deze beslissing, vooral gezien Ramdins banden met de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) en de invloed van de VS in de OAS.
Multilaterale inzetBarnett bevestigde CARICOM’s steun voor Palestijnse zelfbeschikking via VN-resoluties en verwees naar Guyanas recente VN-Veiligheidsraadvoorzitterschap, waar de kwestie prominent op de agenda stond. “De internationale gemeenschap moet urgent handelen voor Palestijnse rechten,” concludeerde ze.
- Advocaat Serena Essed: Brunswijk is nog steeds vicepresiden…..
- 249ste onafhankelijkheidsdag VS in Suriname gevierd..
- Politiek pad nu geplaveid; de economische weg ligt vol valk…..
- Deken Fraenk vraagt autoriteiten om invulling Constitutione…..
- Leo Brunswijk: politieke partijen zagen ABOP als grootste b…..
- Santokhi, pe a moni de? (1)..
- Directeur MAS: “Voldoende animo om maritieme school draaien…..
- Militairen beschuldigd van diefstal na tekort aan provian…..
- 169 bloeddonoren onderscheiden..
- Voorwaarts kan geen potten breken tegen Inter Moengotapoe..
- Politie Lelydorp pakt daders na tip over gestolen aluminium..
- Er is geen andere keus voor de VHP dan om de oppositie in t…..
- PG: ontwerpwet Openbaar Ministerie moet worden goedgekeurd …..
- ExxonMobil draagt deel van Stabroek-blok over aan Guyanese …..
- AW en J wil betere aansluiting arbeidsmarkt en private sect…..
- Boldewijn waarschuwt voor gevolgen politieke ongediscipline…..
- Colombia onderschept eerste onbemande narco-onderzeeër, uit…..
- OM eist zeven jaar celstraf voor voorbereidingen drugstrans…..
- NPS-topper Ivanildo Plein: ‘Ik ben Brunswijk dankbaar dat h…..
- Doorbraak voor vrouwen in de politiek: Simons wordt eerste …..
- Deken: Rechtspraak is geen wedstrijd tussen partijen..