Isaiah Jacott en Candice Zchuschen zijn tijdens de Caricom 10K Road Race niet op het algemene podium geëindigd, maar behaalden respectievelijk een tweede en derde plaats in hun leeftijdscategorie. De jaarlijkse tien kilometer straatloop, georganiseerd in het kader van de Caricom Heads of Government Meeting, vond afgelopen weekend plaats in Montego Bay, Jamaica.
Aan het evenement namen tientallen atleten deel uit verschillende landen in het Caribisch gebied. Tijdens deze achttiende editie, die zaterdag werd gehouden, domineerde Trinidad en Tobago de race. Zowel bij de mannen als bij de vrouwen ging de hoofdprijs naar een atleet uit dat land.
Jacott verving Janiek Pomba, die vanwege schoolverplichtingen afzegde. De 19-jarige hardloper eindigde niet op het algemene podium, maar werd tweede in de leeftijdscategorie 11–19 jaar met een tijd van 38:59 minuten. Hij moest ruim twee minuten toegeven op de 16-jarige Guyanees Timothy Smith, die in deze categorie als eerste eindigde.
In het overall klassement eindigde Jacott op de dertiende plaats. De Trinidadiaan Romany Nicholas won de race met een tijd van 32:11 minuten. Hij bleef de Jamaicaan Gordon Garfield (32:36) voor. Zowel Leslie Kemar uit Trinidad als de Guyanees Cleveland Thomas klokten 34:05 minuten. De Jamaicaan Gilman Jomo-Rhys maakte de top vijf compleet met een tijd van 34:34 minuten.
VrouwenOok Candice Zchuschen viel niet in de algemene prijzen, maar leverde wel een sterke prestatie in haar leeftijdsklasse. De 25-jarige atlete eindigde met een tijd van 54:49 minuten als derde in de categorie 20–29 jaar. In het overall klassement werd zij negende.
De overwinning bij de vrouwen ging naar de Trinidadiaanse Alexia John, die de eindstreep passeerde in 40:39 minuten. Carlie Robinson uit Barbados werd tweede in 41:09, waarmee ze 45 seconden sneller was dan Cindy Rose uit Jamaica (41:54). Kenisha Pasca uit Grenada (42:24) en Jelesa Wright uit Guyana (43:03) vervolledigden de top vijf.
In totaal namen ruim zeventig atleten deel aan de wedstrijd.
- KPS investeert in M.E. voor aanpak calamiteiten..
- Rotary Quota doneert USD 27.000,- aan het Rode Kruis uit op…..
- ‘Fates Aligned’: als het universum even meewerkt..
- Betterson: “Termijn president en vicepresident eindigt op 1…..
- WIE VERBREEKT DE STILTE?..
- Juwelendief slikt diamanten van $770.000 in om arrestatie t…..
- Auto beschoten aan Kleine Saramaccastraat..
- Rotaryclub of Paramaribo Quota schenkt Rode Kruis US$ 27.00…..
- Zwarte Toyota Vitz beschoten in Paramaribo: politie onderzo…..
- Korpschef moest sommige afdelingen 100% ontmantelen om inte…..
- Amerikaanse defensie zoekt partners voor versterking Guam..
- WAPENS IN KINDERHANDEN, EEN GENERATIE IN ERNSTIG VERVAL..
- Ruimtes STVS overhoop gehaald bij inbraak; niets meegenomen..
- Hypocriet..
- Pakistan nomineert Trump voor Nobelprijs voor Vrede 2026..
- Witgelakte Toyota Platz volledig uitgebrand in Paramaribo: …..
- Arbeid als motor van onze ontwikkeling..
- Man steelt winnende Suribet-coupon van SRD 70.000 uit sport…..
- KPS: ‘Er wordt hard gewerkt aan indamming verhardende crimi…..
- Regulering moet nu..
- Ziekte houdt Santokhi weg van Boeroe-herdenking in Saramacc…..