Isaiah Jacott en Candice Zchuschen zijn tijdens de Caricom 10K Road Race niet op het algemene podium geëindigd, maar behaalden respectievelijk een tweede en derde plaats in hun leeftijdscategorie. De jaarlijkse tien kilometer straatloop, georganiseerd in het kader van de Caricom Heads of Government Meeting, vond afgelopen weekend plaats in Montego Bay, Jamaica.
Aan het evenement namen tientallen atleten deel uit verschillende landen in het Caribisch gebied. Tijdens deze achttiende editie, die zaterdag werd gehouden, domineerde Trinidad en Tobago de race. Zowel bij de mannen als bij de vrouwen ging de hoofdprijs naar een atleet uit dat land.
Jacott verving Janiek Pomba, die vanwege schoolverplichtingen afzegde. De 19-jarige hardloper eindigde niet op het algemene podium, maar werd tweede in de leeftijdscategorie 11–19 jaar met een tijd van 38:59 minuten. Hij moest ruim twee minuten toegeven op de 16-jarige Guyanees Timothy Smith, die in deze categorie als eerste eindigde.
In het overall klassement eindigde Jacott op de dertiende plaats. De Trinidadiaan Romany Nicholas won de race met een tijd van 32:11 minuten. Hij bleef de Jamaicaan Gordon Garfield (32:36) voor. Zowel Leslie Kemar uit Trinidad als de Guyanees Cleveland Thomas klokten 34:05 minuten. De Jamaicaan Gilman Jomo-Rhys maakte de top vijf compleet met een tijd van 34:34 minuten.
VrouwenOok Candice Zchuschen viel niet in de algemene prijzen, maar leverde wel een sterke prestatie in haar leeftijdsklasse. De 25-jarige atlete eindigde met een tijd van 54:49 minuten als derde in de categorie 20–29 jaar. In het overall klassement werd zij negende.
De overwinning bij de vrouwen ging naar de Trinidadiaanse Alexia John, die de eindstreep passeerde in 40:39 minuten. Carlie Robinson uit Barbados werd tweede in 41:09, waarmee ze 45 seconden sneller was dan Cindy Rose uit Jamaica (41:54). Kenisha Pasca uit Grenada (42:24) en Jelesa Wright uit Guyana (43:03) vervolledigden de top vijf.
In totaal namen ruim zeventig atleten deel aan de wedstrijd.
- Regering en Ravaksur Plus tekenen principeovereenkomst fisc…..
- De aard die de intentie verraad..
- NAKS herdenkt de afschaffing van de slavernij op 1 juli met…..
- Zwarte Cobra wil na vrijspraak ook drie miljoen euro..
- Jamal Jansen: “Geef kleine ondernemers ruimte in de olie- e…..
- VS stopt beschermstatus Haïtianen per september..
- Suriname roept op tot solidariteit en hervorming tijdens OA…..
- Hakrinbank sluit 2023 af met SRD 57 miljoen winst en sterke…..
- TotalEnergies investeert fors in werkgelegenheid, technolog…..
- De Grote Boom, historisch fotoboek in het kader van 180 jaa…..
- Ook vandaag zon en onweersbuien..
- Staatsolie investeert US 1,8 miljoen dollar in ‘selfservice…..
- Lange celstraffen voor tweetal om dodelijk smokkeldrama in …..
- Juluis Cornelis Gambier (64) Amsterdam 22-6-2025..
- Guillermo Herbert Borveld (50) Spijkenisse 25-6-2025..
- Het kleurrijke Suriname..
- PSA aanvraag middels nieuw en verbeterd systeem..
- Amoksi ontkent politieke motieven achter politiebevordering…..
- PALU: Staatsolie moet spreken voor Suriname; niet namens mu…..
- Basis politie wordt uiteghold en ligt op zijn gehad; juspol…..
- Isaacs bij 130 jaar KPS: ‘Dat we nog niet zijn waar we moet…..