Isaiah Jacott en Candice Zchuschen zijn tijdens de Caricom 10K Road Race niet op het algemene podium geëindigd, maar behaalden respectievelijk een tweede en derde plaats in hun leeftijdscategorie. De jaarlijkse tien kilometer straatloop, georganiseerd in het kader van de Caricom Heads of Government Meeting, vond afgelopen weekend plaats in Montego Bay, Jamaica.
Aan het evenement namen tientallen atleten deel uit verschillende landen in het Caribisch gebied. Tijdens deze achttiende editie, die zaterdag werd gehouden, domineerde Trinidad en Tobago de race. Zowel bij de mannen als bij de vrouwen ging de hoofdprijs naar een atleet uit dat land.
Jacott verving Janiek Pomba, die vanwege schoolverplichtingen afzegde. De 19-jarige hardloper eindigde niet op het algemene podium, maar werd tweede in de leeftijdscategorie 11–19 jaar met een tijd van 38:59 minuten. Hij moest ruim twee minuten toegeven op de 16-jarige Guyanees Timothy Smith, die in deze categorie als eerste eindigde.
In het overall klassement eindigde Jacott op de dertiende plaats. De Trinidadiaan Romany Nicholas won de race met een tijd van 32:11 minuten. Hij bleef de Jamaicaan Gordon Garfield (32:36) voor. Zowel Leslie Kemar uit Trinidad als de Guyanees Cleveland Thomas klokten 34:05 minuten. De Jamaicaan Gilman Jomo-Rhys maakte de top vijf compleet met een tijd van 34:34 minuten.
VrouwenOok Candice Zchuschen viel niet in de algemene prijzen, maar leverde wel een sterke prestatie in haar leeftijdsklasse. De 25-jarige atlete eindigde met een tijd van 54:49 minuten als derde in de categorie 20–29 jaar. In het overall klassement werd zij negende.
De overwinning bij de vrouwen ging naar de Trinidadiaanse Alexia John, die de eindstreep passeerde in 40:39 minuten. Carlie Robinson uit Barbados werd tweede in 41:09, waarmee ze 45 seconden sneller was dan Cindy Rose uit Jamaica (41:54). Kenisha Pasca uit Grenada (42:24) en Jelesa Wright uit Guyana (43:03) vervolledigden de top vijf.
In totaal namen ruim zeventig atleten deel aan de wedstrijd.
- Rust teruggekeerd binnen coalitie..
- VHP neemt plaats in de oppositiebanken..
- VHP kiest voor waardige, krachtige oppositie – samen …..
- PVV naar halve finale SML-play-off..
- Samenwerking Total Energies, APA en Petronas is kostenbespa…..
- God luistert niet..
- Mobiele zaagmachine voor woningbouw en infrastructuur Kwama…..
- Simons en Rusland worden bij acclamatie gekozen met steun v…..
- Man week na mishandeling en bedreiging partner opgesloten..
- Abop kiest definitief voor samenwerking met NDP: ‘We hoeven…..
- Twee doden aangetroffen in twee dagen..
- Drie verdachten opgepakt voor diefstal zes aluminium stelli…..
- ABOP kiest definitief voor samenwerking met NDP..
- Minister Ori: historisch besef nodig voor nationale eenheid…..
- Jogi: ‘Laatst gehouden DNA-vergadering verliep niet vlekkel…..
- Fokké waarschuwt: ‘Het wachten is op de volgende grote bran…..
- Brunswijk: ABOP staat achter Simons en Rusland als presiden…..
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie..
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cul…..
- Van den Berg opgelucht over rechterlijk vonnis tegen Kirpal…..
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s me…..