PARAMARIBO — Het technische team van de Caricom Private Sector Organization (CPSO) is bijeengekomen om te praten over de aankondiging van ingrijpende tarieven voor landen die handelsoverschotten hebben met de Verenigde Staten (VS). De Amerikaanse president Donald Trump maakte woensdag bekend dat vanaf zaterdag (vandaag) een basistarief van 10 procent wordt opgelegd aan invoer in de VS. De maatregelen zullen zowel directe als indirecte gevolgen hebben voor de Caricom-economieën, zowel de export als import.
Volgens de CPSO zal het ingrijpende tarief gevolgen hebben voor verschillende Caribische landen, waaronder Suriname, Anguilla, Antigua en Barbuda, Aruba, Bahamas, Barbados, Belize Bermuda, Britse Maagdeneilanden, Curaçao, Dominica, Dominicaanse Republiek, Grenada, Guadeloupe, Guyana, Haïti, Kaaimaneilanden, Martinique, Montserrat, Saint Kitts en Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent en de Grenadines, Sint Maarten, Trinidad en Tobago en Turks en Caicoseilanden. Guyana wordt zelfs geconfronteerd met een hoger ‘wederkerig’ tarief van 38 procent.ADVERTISEMENT
“De maatregelen zullen zowel directe als indirecte gevolgen hebben voor de Caricom-economieën, zowel de export als import”
CPSO CEO en technisch directeur Patrick Antoine beaamde dat de door Trump aangekondigde tarieven van invloed zullen zijn op de economieën in het Caribisch Gebied. Echter, hij is voorstander van een geloofwaardige analyse, voordat er een uitgebreid antwoord wordt geformuleerd op de maatregel.
In het geval van importen, waarvan een deel via de VS wordt getransporteerd om regionale markten te bereiken, zal de impact van de tarieven – vrij snel – voelbaar zijn door hogere prijzen. De gevolgen zullen merkbaar zijn in een variëteit van sectoren, waaronder landbouw, toerisme en productie, verwacht de CPSO-topman. Echter, de VS zal niet schotvrij zijn, meent Antoine. Ook Amerikaanse consumenten en de Amerikaanse economie zullen eronder lijden, wat weer zeer negatieve gevolgen zal hebben voor de handel in diensten in de regio, vooral het toerisme.
In de CPSO-analyse zal ook de impact van de Amerikaanse tarieven vanuit het perspectief van kansen voor de particuliere sector worden meegenomen. “Niet alleen vanuit het perspectief van uitdagingen.” Antoine zei dat de CPSO samen zal werken met het Caricom-secretariaat en andere regionale en internationale instellingen om de beste hulpmiddelen te vinden om de uitdagingen die voortvloeien uit deze verschuiving in de economische en handelsfilosofie van de VS, de belangrijkste handelspartner van de Caricom, het hoofd te bieden.
- NH brengt energievoorziening Lemtjiebon eerder op gang..
- Primeur op Bouw-, Woon- en Huishoudbeurs..
- EZ ziet verandering in gedrag winkeliers..
- Infosessie voor schoolleiders: Vernieuwingen in het Lager B…..
- OPTSU: Problemen rijstboeren hadden voorkomen kunnen worden..
- Open Brief aan alle Politieke Partijen in Suriname..
- VN Werkgroep voor Afrikanen in diaspora schetst treurig bee…..
- Ronnie Brunswijk dient van Dijk-Silos en Ingrid Bouterse va…..
- Businessplan voor micro-ondernemers met beperking..
- President Santokhi adviseert gelovigen om weloverwogen besl…..
- Vierde niertransplantatiemissie in uitvoering..
- Sociale Media Campagne voor meer bewustzijn en beheersing g…..
- Gebarentaaltraining voor het Nationaal Vervoerbedrijf..
- Politieman schiet op ex-vriendin die op hem inrijdt..
- Hoofdstembureau Paramaribo schrapt 58 RR- en DR-kandidaten..
- President Santokhi oriënteert zich bij niertransplantatiemi…..
- VN-experts na tiendaags bezoek aan Suriname: ‘Opvallend vee…..
- Zou u liever op uw eigen terrein begraven worden, of kiest …..
- CUBAANSE REIZIGERS DOELWIT SCHOKKENDE MAATREGELEN..
- Minister Landvreugd uit beeld, ondernemer wil terrein kopen..
- Het blijft nat..