PARAMARIBO — “Deze uitbreiding betekent een verdubbeling van onze capaciteit”, zei Wandana Algoe-Pultoo, voorzitter van de stichting Student Housing Campus Village, bij de oplevering van fase 2 van de Campus Village bij de Anton de Kom Universiteit. Echter, hoewel de gebouwen gereed zijn, zal de daadwerkelijke ingebruikname pas plaatsvinden nadat zaken als huisregels, veiligheidsvoorschriften en financiële regelingen voor studenten zijn uitgewerkt. Studenten die de kosten niet kunnen dragen, zullen aanspraak kunnen maken op studiefinanciering.
Minister Henry Ori van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur verwacht dat de campus vanaf 2026 operationeel zal zijn. Hij benadrukte dat de oplevering van dinsdag slechts een tussenstap is. Fase 3 start eind 2025 en zal onder meer de renovatie van nog een gebouw omvatten. Op lange termijn is het doel om een campus met circa negenhonderd kamers te realiseren.ADVERTISEMENT
“Voorheen vormde het tekort aan geschikte huisvesting in Paramaribo een grote drempel voor studenten uit het binnenland. Met de realisatie van deze campus wordt dat probleem structureel aangepakt”
Fase 2 van het grootschalige huisvestingsproject kwam tot stand met een investering van 21 miljoen US dollar. De financiering werd verzorgd door de Israëlische regering, in samenwerking met een Italiaanse consultant. Het project werd enkele jaren geleden gestart, maar liep vertraging op door onder meer de Covid-19-pandemie en de economische situatie in het land.
De accommodatie biedt studenten uit afgelegen gebieden de mogelijkheid om dicht bij de universiteit te wonen, zodat zij zich beter op hun studie kunnen concentreren. “Voorheen vormde het tekort aan geschikte huisvesting in Paramaribo een grote drempel voor studenten uit het binnenland. Met de realisatie van deze campus wordt dat probleem structureel aangepakt, wat aansluit bij de doelstelling van de overheid om onderwijs voor alle Surinamers toegankelijk te maken”, schrijft de Communicatiedienst Suriname in een persbericht. Het is volgens Ori de bedoeling dat er in de districten Para, Marowijne en Brokopondo vergelijkbare projecten worden opgezet.
Hoewel de gebouwen gereed zijn, zal de daadwerkelijke ingebruikname pas plaatsvinden nadat zaken als huisregels en veiligheidsvoorschriften zijn uitgewerkt. [: kabinet van de president]
- President voert overleg met rijschoolhouders..
- Bedrijf uit Dubai presenteert zonne-energieproject aan pres…..
- Protest Stichting Lelydorp 2000 en omwonenden tegen bouw op…..
- Suriname zakt op persvrijheidsindex: zorgwekkende trend..
- ACM vraagt aandacht voor veiligheid journalisten en impact …..
- SVB-verkiezingen: De antwoorden zijn in de huidige SVB-stat…..
- Kiezers dom of politici dom?..
- “Geen reden tot zorg over verkiezingsorganisatie”..
- Markante Surinamers onderscheiden voor verdienstelijke bijd…..
- OKB informeert EU-waarnemers over verkiezingen..
- Kolkenzuiger ingezet bij Esther Stichting om verstoppingen …..
- Peruaans marineschip botst tegen olieplatform in de Amazone…..
- Boze en teleurgestelde medewerkers PCS smeken om salaris..
- Man aangehouden na ongewenste aanraking en diefstal..
- ‘Dit land heeft kundige mensen nodig, geen loze beloften of…..
- E-visa applicatie en chatbot gelanceerd tijdens AI-bewustwo…..
- SVB laat FIFA-dwang zwaarder wegen dan vonnis rechter..
- Studententoelage verhoogd naar SRD1.000..
- Suriname gekelderd naar plek 32 op wereldranglijst persvrij…..
- Stemming en inhoud..
- Persvrijheid..