23 mei, klokslag middernacht: het land valt officieel in campagnestilte. Althans… in theorie. Geen speeches, geen liedjes, geen “toevallige” interviews, geen politieke praatjes meer. De wet zegt: iedereen zwijgt. Maar blijkbaar heeft iemand daarboven besloten dat die regel voor stervelingen geldt, en niet voor de president.
ADVERTENTIE
Want jawel, er wordt al gefluisterd: hij gaat tóch praten. Maar niet als VHP-voorzitter, hoor! Nee nee, als president van de republiek.
Kijk, dat is een geniale vondst. Je trekt je oranje hemd even uit, doet een wit overhemd aan, en hupsakee: je bent zogenaamd neutraal.
Iedereen snapt dat het onzin is, maar ach, zolang je het zelf gelooft?
En wie zit er natuurlijk achter deze briljante omzeiling van de Kieswet? Onze creatieve regisseur/presentator, de Almachtige Faried Pierkhan — de man die precies weet hoe hij met een recht gezicht kromme dingen recht kan praten. Hij laat “de president” praten. Niet “de politicus.”
Wat een toeval, precies vlak voor de verkiezingen. Toeval bestaat écht niet meer.
De campagnestilte is er om de kiezer ademruimte te geven. Maar nee hoor, sommigen vinden hun stem zó belangrijk dat zelfs de stilte voor hen een podium moet zijn.
Laten we het helder zeggen: als de president na 23 mei spreekt en het ruikt ook maar een beetje naar propaganda, dan overtreedt hij de wet. Klaar. Petje op, petje af — het blijft dezelfde man met dezelfde agenda.
Campagnestilte is géén rekbaar elastiek. En al helemaal geen speeltje van politici die denken boven de wet te staan.
Richard RostamkhanEen kritische burger
- Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus..
- NMA: ‘Behandeling Milieu Effecten Analyse niet meer grati…..
- Brunswijk: “Vertrouwen in de ABOP groeit dankzij geloofwaar…..
- Giovanni Ravenberg promoot veganisme: “Hoe schoner we eten,…..
- De Twa-Twa in de Kolenmijn..
- Verwarring met huis- en perceelnummers bij afgeven oproepin…..
- Bee: ‘Nieuwbouw onderstreept toewijding aan versterking dem…..
- Campus Village bij AdeKUS moet onderwijskansen vergroten..
- Habituele drinker veroordeeld voor bedreigingen van moeder..
- Bewolking, regen en onweer..
- Raghoebarsing over handhaving RVI: ‘we moeten geen domme re…..
- Vandaag en morgen nationale rouwdagen..
- “Geen strijd tussen VHP en ABOP om gronden te verdelen”..
- Lancering ‘Royalty’s voor iedereen’ verschoven naar 1…..
- Parbhoe ligt niet wakker van beschuldigingen..
- Bond Havenbeheer eist inzage in arbeidsovereenkomst Mangre..
- OPTSU-kandidaat Hijnes: “Suriname heeft behoefte aan nieuw …..
- Jim Hok: ‘Beseffen we dat we door olie straks mogelijk met …..
- Brunswijk opent aanval op NDP: “Leiders die het volk verlat…..
- Politie Suriname versterkt door VS training en HSI-onderste…..
- Dodelijke aanrijding Garnizoenspad: Bromfietser komt om het…..