23 mei, klokslag middernacht: het land valt officieel in campagnestilte. Althans… in theorie. Geen speeches, geen liedjes, geen “toevallige” interviews, geen politieke praatjes meer. De wet zegt: iedereen zwijgt. Maar blijkbaar heeft iemand daarboven besloten dat die regel voor stervelingen geldt, en niet voor de president.
ADVERTENTIE
Want jawel, er wordt al gefluisterd: hij gaat tóch praten. Maar niet als VHP-voorzitter, hoor! Nee nee, als president van de republiek.
Kijk, dat is een geniale vondst. Je trekt je oranje hemd even uit, doet een wit overhemd aan, en hupsakee: je bent zogenaamd neutraal.
Iedereen snapt dat het onzin is, maar ach, zolang je het zelf gelooft?
En wie zit er natuurlijk achter deze briljante omzeiling van de Kieswet? Onze creatieve regisseur/presentator, de Almachtige Faried Pierkhan — de man die precies weet hoe hij met een recht gezicht kromme dingen recht kan praten. Hij laat “de president” praten. Niet “de politicus.”
Wat een toeval, precies vlak voor de verkiezingen. Toeval bestaat écht niet meer.
De campagnestilte is er om de kiezer ademruimte te geven. Maar nee hoor, sommigen vinden hun stem zó belangrijk dat zelfs de stilte voor hen een podium moet zijn.
Laten we het helder zeggen: als de president na 23 mei spreekt en het ruikt ook maar een beetje naar propaganda, dan overtreedt hij de wet. Klaar. Petje op, petje af — het blijft dezelfde man met dezelfde agenda.
Campagnestilte is géén rekbaar elastiek. En al helemaal geen speeltje van politici die denken boven de wet te staan.
Richard RostamkhanEen kritische burger
- Goerdat weerspreekt beschuldigingen Ramadhin..
- Somohardjo: ‘PL neemt duidelijk afstand van coalitie’..
- Natin klaar voor de toekomst met modern ICT-lokaal..
- Twee gewonden na ruzies over (gestolen) goud..
- SAO en Staatsolie leveren gediplomeerde vaklassers af..
- A20, DOE en PRO hebben ‘genoeg van favoritisme en willekeur…..
- Santokhi wijst opnieuw 1000 kavels toe in FAI-project na ee…..
- VWPU heft beraad op na duidelijkheid over uitbetaling lumps…..
- Rwanda en Suriname: verschil in leiderschap, diplomatie en …..
- Man opgesloten voor seksueel misbruik achtjarig neefje..
- VES-debat 2025: Partijen eensgezind, maar verschillend over…..
- Staatsolie tekent overeenkomst voor deelname GranMorgu-proj…..
- Massale afmeldingen stembureauleden zorgen voor druk op ver…..
- Natin krijgt nieuw en modern ICT-lokaal..
- EZ-medewerkers ronden BAVP-opleiding met succes af..
- NDP: Massale afzegging stembureaumedewerkers brengt verkiez…..
- Samenwerking SAO en Staatsolie werpt vruchten af: lassers g…..
- OKB vindt uitvallen groot aantal stembureau personeel zorgw…..
- Postmasteropleiding Wetgeving (PMW) officieel geaccrediteer…..
- Waarom Michael Ashwin Adhin de beste presidentskandidaat is..
- Spellingsvoorstellen voor vier nationale talen voorbereid e…..