Suriname trekt vandaag opnieuw naar de stembus in wat wordt gezien als één van de meest bepalende verkiezingen. De focus is voornamelijk gelegd op de opkomende olieproductie vanaf 2028. Stemlokalen in het hele land gaan om 7:00 uur open voor de ruim 400.000 stemgerechtigden. 14 politieke organisaties dingen naar een aandeel in de 51 beschikbare parlementszetels. De campagne is gevoerd; de burger zal nu spreken. Suriname Kiest vandaag de volgende vertegenwoordiging.
Er zijn in de afgelopen jaren belangrijke veranderingen geweest. De wijziging van het kiesstelsel heeft het element van ‘goedkope’ zetels uitgeschakeld. Ook kunnen burgers nu landelijk op hun kandidaat naar wens stemmen en zijn zij niet meer beperkt tot het distrikt waar zij woonachtig zijn. Het wordt ook de eerste verkiezing sinds de onafhankelijk, zonder Desi Bouterse in het politiek toneel. Zijn partij zal bij deze verkiezing onder leiding van een nieuwe voorzitter moeten deelnemen. De tot nu toe kleinere politieke partijen qua zetels, zijn voornamelijk samenwerkingen aangegaan.
Internationale waarnemers van de OAS en CARICOM zijn aanwezig om het verloop van de verkiezingen te volgen. De onofficiële uitslagen worden in vroege uren van 26 mei verwacht. De officiële uitslag zal later in de week bekend worden.
. zal gedurende de dag updates brengen over de verkiezingen op de Radio – 101.7 FM, Televisie kanaal 4.2 en in de avond volgen wij de telling op kanaal 4.1. Ook via de website zullen er geregelde updates geplaatst worden op www..suriname.com en via Youtube op . Suriname.
Nog geen keus gemaakt? Laat je inspireren door de volgende 14 filmpjes. . heeft in het programma Suriname Kiest alle partijen aan het woord gelaten met de simpele vraag: waarom zou de burger op jouw partij moeten stemmen? Hieronder de antwoorden in de binengekomen volgorde:
- Blokkade Ingi Kondre opgeheven na toezegging overleg met LV…..
- SATCA: TCT faalt in aanpak veiligheidsproblemen..
- Verdachte pleegt twee strafbaar feiten op dezelfde dag op d…..
- Oplevering doorganshuis in Koewarasan voor Inheemsen en Mar…..
- Operatie Delta Force pakt illegale bromfietsers en geluidso…..
- Zeventien politieke kandidaten officieel gecertificeerd als…..
- €10.000 en waardebonnen buitgemaakt bij Golfclub..
- Vijf jaar later (2)..
- DNA-boek belicht successen en uitdagingen van afgelopen vij…..
- Jongen (19) komt aangifte doen bij politie Nieuw Nickerie e…..
- Directeur Anton Residaschool: ‘Zo hoort een school eruit te…..
- WHO-lidstaten keuren pandemie-akkoord goed, VS afwezig..
- Man slaat zijn moeder met ijzeren voorwerp..
- Aannemer stopt renovatie werkzaamheden SEH vanwege achterst…..
- Justitieel Interventie Team vernietigt illegaal landingsbaa…..
- Bijna onethische propaganda..
- Santokhi: “We hebben veel tijd verloren in huidige coalitie…..
- Stichting Spoedeisende Hulp bij Kinderen verzorgt traininge…..
- JIT vernietigt illegale landingsbaan in Sipaliwini..
- Landbouwers Coronie blokkeren weg: Zijn de loze beloften za…..
- Training ‘Basisvaardigheden Ondernemerschap’ van start in P…..