Robby Berenstein, voorzitter van C-47, heeft in gesprek met ABC online nieuws, de stap van de nieuwe regering om het ministerie van Arbeid onder te brengen bij Volksgezondheid, “een valse start”, genoemd. Volgens deze plannen, zou Arbeid worden teruggebracht naar een directoraat, wat volgens Berenstein, een ernstige achteruitgang betekent voor de belangen van de werkende bevolking.
Berenstein wees erop, dat Arbeid in de jaren zestig ook slechts een directoraat was, en dat de vakbeweging destijds hard heeft gestreden voor de oprichting van een volwaardig ministerie. “Ik hoor al die coalitiepartijen zeggen dat ‘de mens centraal staat’, maar de mens, dat zijn de arbeiders. Arbeid moet een belangrijke rol hebben”, aldus Berenstein.
De voorzitter benadrukte, dat arbeid de belangrijkste productiefactor is, en volgens hem, niet zomaar ondergebracht kan worden bij een ander ministerie. ‘’Als de mens écht centraal staat, dan is het tegenstrijdig om Arbeid onder Volksgezondheid te plaatsen’’, aldus Berenstein. Hij wees erop, dat de vakbeweging al grote uitdagingen ondervindt in de samenwerking met beide ministeries. “Deze twee ministeries vereisen de volle aandacht.’’
Daarnaast uitte Berenstein zijn bezorgheid over de druk die plaatsvindt op het ministerie van Volksgezondheid. De zorgsector staat al onder grote druk. ‘’Het is geen goed idee om dat ministerie nu ook nog te belasten met de portefeuille Arbeid’’, stelde hij.
Volgens C-47 zou een koppeling tussen Arbeid en Sociale Zaken veel logischer zijn, omdat beide beleidsterreinen binnen het sociaalzekerheidsstelsel vallen.
C-47 maakt kenbaar zich niet neer te leggen bij het besluit en zal het aankomende kabinet oproepen het te heroverwegen. Berenstein wenst dat er, net als in het verleden, openbare hoorzittingen georganiseerd zullen worden, zodat de vakbeweging haar standpunt kan toelichten.
The post C-47 ernstig tegen samenvoeging Arbeid en Volksgezondheid ..
- Coalitie tegen continuïteit..
- Suriname onderstreept duurzaamheid in ACS-vergadering..
- Oud-minister Assen: “President wil mogelijk in regering bli…..
- BRAIN DRAIN BELEID..
- Wat zon, maar meer regen en onweer op deze 1 juni..
- Bij ongeluk in VS komen 250 miljoen bijen vrij, zoektocht n…..
- Kevin Mitchell Miquel Gompel (37) Paramaribo Suriname 26-5-…..
- Eline Elfriede Boschman (86) Paramaribo 26-5-2025..
- NPS-voorzitter Rusland: Werken met de NDP is voor groter be…..
- Frankrijk versterkt luchtmachtbasis voor nucleaire dreiging..
- Geen fraude in Wanica, wel veel slordigheden pv’s..
- Regering neemt besluiten ter verbetering woningnood en infr…..
- Muriel Ignatia Tjon A Tjieuw-van Thol..
- Santokhi gaat opzichtig over de schreef..
- President Santokhi: “Deze verkiezing heeft nog geen winnaar…..
- ‘Koek’ verdeeld in zes delen; wachten op goedke…..
- 4-tal roof verdachten door RBTP opgespoord en aangehouden..
- Mac Intosh: “Duurzaamheid is fundamenteel recht van onze vo…..
- A20 wil ordentelijke afronding verkiezingsproces..
- Suriname onderstreept duurzaamheid op ACS-Ministeriële verg…..
- Michael Babb overleden..