De Avondvierdaagse (AVD) van 2025 krijgt dit jaar een bijzonder karakter. Het evenement staat van 23 tot en met 26 april in het teken van 50 jaar onafhankelijkheid van Suriname. Maar er zal ook een eerbetoon zijn aan de in februari overleden voorzitter Purcy Olivieira – jarenlang voorzitter van de organiserende Bedrijven Vereniging Sport en Spel (BVSS). Er wordt namelijk een Purcy Olivieira-wisseltrofee geïntroduceerd.
Lakshmi Vishnudatt, de nieuwe BVSS-voorzitter, bevestigt dat de voorbereidingen in volle gang zijn en dat Olivieira’s nalatenschap centraal zal staan tijdens deze editie. Behalve dat het evenement wordt verbonden aan 50 jaar Staatkundige Onafhankelijkheid van Suriname, wordt het ook het 60-jarig jubileum van de wandelmars, wat deze editie nog meer bijzonder maakt.
Milton Kensmil. Foto: CDS
De Purcy Olivieira-wisseltrofee zal jaarlijks worden uitgereikt aan de groep die zich het best presenteert tijdens de AVD, met bijzondere aandacht voor Surinaamse trots en cultuur. Het publiek kan via Facebook stemmen op zijn favoriet; de winnaar wordt op 26 april bekendgemaakt.
Milton Kensmil, lid van de 50 jaar Srefidensi Commissie, benadrukt het belang van de verbondenheid tussen het volk en de nationale vieringen. Hij zegt dat alle geplande activiteiten op een speciale jubileumpagina gepubliceerd worden, waar deelnemers zich kunnen inschrijven en op de hoogte kunnen blijven van het programma.
- Conrad Issa over verwoestende pand: ‘Familie is er kapot va…..
- VHP-kandidaat Kensmil: “Partij moet voldoende zetels behale…..
- Suriname gastheer 45ste regionale Lions-conventie..
- Brunswijk: Regering moet investeren in veiligheidsdiensten..
- VSB wil duidelijkheid over aanpak koersdruk: overheidsbelei…..
- Ramsukul vraagt aandacht voor wateroverlast Clevia..
- President: In Suriname zou Jezus niet gekruisigd worden..
- Aanhouding na schoten op kamp; vuurwapen en vermoedelijk ma…..
- Politie verhoogt veiligheidssurveillance..
- DA’91-kandidate #6 Inoca Rusland strijdt voor integer…..
- Johannes Abielie, NPS-kandidaat #48, wil onder meer betere …..
- KBS-bondsvoorzitter Panka: “Geen investering in brandweer a…..
- Melvin Bouva: “Ik mag en moet praten. Ik speel politiek j…..
- Het Suriname achter de headlines en het tv-journaal..
- President Santokhi: “Waarderen dat wij in een rechtsstaat l…..
- TWEEDE IMF-PROGRAMMA IN AANTOCHT?..
- JENNY ZOEKT STEUN BIJ BAKRA-BASI?..
- Aangekondigde totale lamlegging PCS afgewenteld..
- ABOP roept tijdens Paasperiode op tot solidariteit en natio…..
- Today’s Suriname… ga en ervaar het zelf!..
- Politie Inspecteur en bekende artiest slachtoffers van gewa…..