De verdachte Shafras R., die in de nachtelijke uren inbrak in de woning van zijn buurvrouw Sardha P., werd door haar herkend toen hij probeerde haar telefoon te stelen. Hij merkte dat Sardha wakker werd en vluchtte uit het huis met haar telefoon.
Sardha was in diepe rust toen ze werd gewekt door een geluid. Toen ze opkeek, zag ze Shafras, haar buurjongen. Hij rende meteen weg. De benadeelde stond op, liep naar de woonkamer en ontdekte dat de voordeur openstond. Ook bleek een schaal waarin ze kleingeld bewaarde, te zijn meegenomen.
Uit verder politieonderzoek bleek dat Shafras zich schuldig had gemaakt aan acht inbraken op verschillende dagen en tijdstippen, voornamelijk in Commewijne en Paramaribo. Hij gaf aanwijzingen aan de politie, waarna de aangevers op de respectieve politiebureaus werden achterhaald.
Shafras legde een volmondige bekentenis af en verklaarde de strafbare feiten samen met een man genaamd Samuel “Gharoe” gepleegd te hebben. Gharoe ontkende echter deze betrokkenheid.
Shafras bracht de politie naar het huis van Sardha en wees ook een adres aan de Cotticaweg waar hij op twee adressen had ingebroken, terwijl de bewoners afwezig waren. Hij forceerde een raam en drong de eerste woning binnen, waaruit hij een gascilinder en een draagbare kookplaat meenam.
Daarnaast bedreigde hij de bewoners met een vuistvuurwapen, dat later bleek een speelgoedpistool te zijn. Een deel van de gestolen goederen kon worden achterhaald en moest door de helers worden afgestaan.
Enkele medeverdachten, wiens namen door Shafras werden genoemd en die samen met hem inbraken hadden gepleegd of helers waren die de gestolen goederen hadden gekocht, werden na verhoor heengezonden. Van de acht inbraken vond de kantonrechter zeven bewezen en werd Shafras veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk met aftrek, een proeftijd van twee jaar.
- Nou ja..
- Wood Mackenzie: Inkomsten blok 58 gebruiken voor blok 52..
- Muziekauteursrechten..
- Bewoners dakloos na verwoestende brand in appartement..
- Santokhi: “A bun wroko mus’ go doro!”..
- Lijk aangetroffen in bushuisje te Zanderij..
- Werkgroep Armoedegrensbepaling houdt workshop..
- Kabinet van de President ondersteunt mandirs..
- Op weg naar 25 mei: Suriname moet heel bewust kiezen..
- PALU: IMF-beleid creëert inflatie-tijdbom..
- SLB versterkt lokale aanwezigheid in Suriname..
- Regering blijft zich inzetten voor woningbouw en volksgezon…..
- Gemeenschapsbossen een belangrijke financieringsbron binnen…..
- Suriname ondertekent eerste IDA-project om veerkracht tegen…..
- Cultureel erfgoed uitdragen tijdens ‘World Expo 2025 Osak…..
- Zorgboerderij Creola biedt jongeren in Saramacca nieuwe kan…..
- Ambtenaren wachten al 20 jaar op bevordering..
- Wereld reageert op botsing Zelenskiy-Trump in Oval Office..
- RSS Barracuda versterkt Surinames maritieme veiligheid en i…..
- ‘Particuliere scholen vervullen specifieke behoefte Surinaa…..
- OPTSU verbreedt basis met SDU/PVRS/DNW..