PARAMARIBO – Bushouders die de verschillende trajecten onderhouden, eisen een tariefsaanpassing. Volgens de bushouders is de tariefsverhoging die in december werd doorgevoerd inmiddels niet meer van kracht en willen zij rijden op nieuwe tarieven. Dit komt doordat de prijs van een liter brandstof nu bijna SRD 48 kost.
De bushouders geven aan dat een stadsrit op basis van de huidige benzineprijs en de koersontwikkeling tussen de SRD 25 en SRD 30 zou moeten bedragen.
Enkele bushouders zijn ook niet te spreken over het feit dat de Particuliere Lijnbushouders Organisatie (PLO) niets van zich laat horen, terwijl zij een van de belangrijkste sectoren zijn en dagelijks duizenden passagiers hun bestemming helpen bereiken. Daarnaast is er onvrede over het feit dat zij maanden moeten wachten voordat de brandstofcompensatie wordt uitbetaald.
Volgens de bushouders hebben zij genoeg van het feit dat de overheid de sector subsidieert. Ze geven aan liever te willen rijden op marktconforme tarieven en dat de overheid eerder de samenleving zou moeten subsidiëren.
“We wachten soms maanden om uitbetaald te worden, en er wordt steeds beloofd dat de achterstand zal worden ingelopen, maar dat gebeurt niet. Wanneer we uiteindelijk worden uitbetaald, krijgen we maar één maand betaald en is het geld ook minder waard, waardoor we minder kosten kunnen dekken”, zegt een geïrriteerde bushouder.
De bushouders zijn ook van mening dat er een nieuw bestuur moet komen, omdat het huidige bestuur van de PLO niet opkomt voor de belangen van de bushouders en zonder overleg met de sector akkoord gaat met voorstellen van de regering. Ze dreigen actie te ondernemen als er geen verandering komt in de vele problemen waarmee zij kampen.
…[+]
- Verdachte na aankomst luchthaven gelijk aangehouden..
- Culturele show in verband met Chinees Nieuwjaar..
- India: Meer dan zeven doden bij stormloop op Maha Kumbh-fes…..
- 5e editie ‘Clark Accord Sori Yu Talenti’ schrijfwedstrijd v…..
- Er dreigt een energiecrisis in Suriname..
- Veroordeelde werpt schuld af op slachtoffer..
- Strenge grensbewaking Frans-Guyana leidt tot drugsvangst ui…..
- Is DNA nog steeds de stem en het huis van het volk?..
- VHP bij Chinees Nieuwjaar- Jaar van de slang..
- Trainingen voorgesteld voor versterking musea..
- Tweede editie van International Business Conference zet Sur…..
- President en First Lady aanwezig bij 76e viering Republic D…..
- GRONDBELEID IS PRESIDENTIEEL BELEID..
- IBC en Diaspora Business Summit in Suriname..
- Regen blijft aanhouden..
- Oskuneru toont kracht en veerkracht marrons tijdens Black H…..
- Groot Paramaribo mogelijk verstoken van water woensdag..
- Deense premier zoekt steun in Europa tegen Groenland-claim …..
- Allison Dion Sylvester-Lieuw-Tjoen-Sioe (55) Paramaribo 25-…..
- Henk Herman Coutinho (82) Amsterdam 24-1-2025..
- Wie viert het Chinese Nieuwjaar, jaar van de slang?..