PARAMARIBO – Bushouders die de verschillende trajecten onderhouden, eisen een tariefsaanpassing. Volgens de bushouders is de tariefsverhoging die in december werd doorgevoerd inmiddels niet meer van kracht en willen zij rijden op nieuwe tarieven. Dit komt doordat de prijs van een liter brandstof nu bijna SRD 48 kost.
De bushouders geven aan dat een stadsrit op basis van de huidige benzineprijs en de koersontwikkeling tussen de SRD 25 en SRD 30 zou moeten bedragen.
Enkele bushouders zijn ook niet te spreken over het feit dat de Particuliere Lijnbushouders Organisatie (PLO) niets van zich laat horen, terwijl zij een van de belangrijkste sectoren zijn en dagelijks duizenden passagiers hun bestemming helpen bereiken. Daarnaast is er onvrede over het feit dat zij maanden moeten wachten voordat de brandstofcompensatie wordt uitbetaald.
Volgens de bushouders hebben zij genoeg van het feit dat de overheid de sector subsidieert. Ze geven aan liever te willen rijden op marktconforme tarieven en dat de overheid eerder de samenleving zou moeten subsidiëren.
“We wachten soms maanden om uitbetaald te worden, en er wordt steeds beloofd dat de achterstand zal worden ingelopen, maar dat gebeurt niet. Wanneer we uiteindelijk worden uitbetaald, krijgen we maar één maand betaald en is het geld ook minder waard, waardoor we minder kosten kunnen dekken”, zegt een geïrriteerde bushouder.
De bushouders zijn ook van mening dat er een nieuw bestuur moet komen, omdat het huidige bestuur van de PLO niet opkomt voor de belangen van de bushouders en zonder overleg met de sector akkoord gaat met voorstellen van de regering. Ze dreigen actie te ondernemen als er geen verandering komt in de vele problemen waarmee zij kampen.
…[+]
- Antoin Aron (69) Groningen Saramacca 26-1-2025..
- Antoin Roy Aron (69) Groningen – Saramacca 26-1-2025..
- Trump: Canada, Mexico en China kunnen niets doen om tarieve…..
- Meteodienst: Lichte tot matige buien in binnenland..
- ‘Bigi Boy’ waarschuwt Pavlovich..
- NDP ontkent speculaties over samenwerking met VHP..
- Elektrificatie transportsector kans voor afname uitstoot br…..
- Tsang kritisch over royement bij terugroeping..
- Weinig kans voor initiatiefwet ‘Landelijk Stembureau&…..
- Plantgezondheid versterkt met Nederlandse expertise..
- EZ en AdeKUS werken aan Innovatie Centrum en FabLab..
- Modetechnoloog zet lokaal modetalent in de schijnwerpers..
- Volksgezondheid doneert medische hulpmiddelen aan RGD en Me…..
- Anupkumar Moti vermoord..
- Diagnostiek trainingen voor inspecteurs om controle van pla…..
- VHP Gendercommissie wil meer vrouwelijke participatie in po…..
- Eerstelijnszorg krijgt impuls, medische verbruiksartikelen …..
- Pilot minOWC vervolgstudie kinderen met gehoorbeperking..
- Ketura Margaret aast op volleybalkampioenschap in Griekenla…..
- EZ en AdeKUS bundelen krachten voor Innovatie Centrum Surin…..
- Leerlingen met gehoorbeperking krijgen kans verder te stude…..