Hij moest tot het uiterste gaan, maar Guno Burleson heeft zijn elfde nationale damtitel veroverd. In een rechtstreekse confrontatie om het kampioenschap trok de Internationaal Grootmeester (GMI) aan het langste eind tegen Federatie Meester (MF) William Orie.
ADVERTENTIE
De titanenstrijd in de laatste speelronde van de President Cup begon woensdagavond om zeven uur en duurde ruim vijf uur. Orie had aan een remise genoeg om zijn tweede landstitel te veroveren, terwijl Burleson moest winnen om zijn titel van vorig jaar te prolongeren.
De dammers gaven elkaar in het Denksportcentrum geen duimbreed toe, maar rond middernacht zette Burleson de winnende zet. Daarmee sloeg de GMI twee vliegen in één klap: hij verdedigde zijn kampioenschap met succes én evenaarde het record van John Sadiek. Beide dammers hebben nu elf nationale titels op hun naam staan.
BijzonderWat de prestatie van Burleson extra bijzonder maakt, is dat hij tijdens het hele toernooi ongeslagen bleef. De GMI won vijf van zijn elf partijen en speelde zes keer remise. Daarmee eindigde hij op zestien punten, één punt meer dan Orie en Arief Salarbaks.
Beide Federatie Meesters behaalden vijftien punten, maar Orie werd vicekampioen dankzij zijn zes overwinningen. Salarbaks, die in de laatste ronde foutloos bleef tegen Quincy Ngawikromo, eindigde met vijf zeges op de derde plaats.
Collega-MF Niaaz Salarbaks en Santosh Bhagwandas eindigden met elk 12 punten op respectievelijk de vierde en vijfde plaats. Niaaz versloeg in de slotronde MF Johannes Alfaisi, terwijl Bhagwandas een remise uit het vuur sleepte tegen MF Rinaldo Kemnaad.
Pan-AmDe nummers een tot en met zeven van het nationaal kampioenschap hebben zich tevens geplaatst voor deelname aan het Pan-Amerikaans kampioenschap, dat in april volgend jaar in Suriname wordt gehouden.
De top drie van het kampioenschap komt daarnaast in aanmerking voor geldprijzen van respectievelijk SRD 12000, SRD 8000 en SRD 5000. De prijsuitreiking vindt plaats op zondag 11 mei, voorafgaand aan de tweede etappe van het sneldamtoernooi in het Denksportcentrum.
Eindstand President’s Cup:1. Burleson – 16 punten2. Orie – 15 punten3. Arief Salarbaks – 15 punten4. Niaaz Salarbaks – 12 punten5. Santosh Bhagwandas – 12 punten6. Gerson Bendt – 11 punten7. Johannes Alfaisi – 10 punten8. Phavankoemar Basdewsing – 9 punten9. Quincy Ngawikromo – 9 punten10. Rinaldo Kemnaad – 9 punten11. Sharvan Debipersad – 8 punten12. Fernando Amelo – 8 punten
- De rol van de Ede- en Bere Winti..
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen..
- Ondernemer herkent overlastgever op camerabeelden..
- Recht geheime stemming vertrapt: mensen met beperking slepe…..
- Hok-Ahin-Zeegelaar Anette Rita Magdalena..
- Condoleanceregister voor oud-president Wijdenbosch geopend..
- Overstekende voetganger komt om bij aanrijding met pick-up..
- Amerikaan Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus..
- Studententoelage blijft 800 SRD, maar leeftijdsgrens mogeli…..
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus..
- Schoolvervoer per direct hervat..
- Vera Helouise Brader..
- Josephine Helouise Carole Padam-Sing..
- Devica Matadien-Kalpoe..
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot eerste Amerikaanse pau…..
- Witte rook uit schoorsteen Sixtijnse Kapel: er is een nieuw…..
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijn…..
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject…..
- Man ingesloten voor seksueel misbruik minderjarige..
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking..
- Stichting K.A.S.E.K.O. en NVMS verzorgen cursus Skrakidron..