De registratie voor het programma Royalty’s voor Iedereen (RVI) is afgerond. Donderdag 31 juli was de laatste dag waarop burgers zich fysiek konden aanmelden voor hulp bij de online registratie. In Paramaribo konden burgers dagelijks tot 15.00 uur terecht in het Lalla Rookh-gebouw. Ook in Lelydorp en Nickerie waren helpdesks opgezet om burgers te helpen bij de online aanmelding.
Vanwege de grote opkomst in Lelydorp is besloten om mensen die afgelopen donderdag nog niet geholpen waren, ook op vrijdag te helpen. 71.768 mensen hebben zich geregistreerd. Onder hen zijn 26.357 zestigplussers en 1.570 mensen met een beperking. Dat maakte Victorine Motie, adviseur op het ministerie van Financiën en Planning, donderdag bekend aan de Ware Tijd.
Het RVI-programma voorziet in uitbetalingen aan burgers, gebaseerd op toekomstige inkomsten uit olie en gas. Tot en met 27 juni hebben 3.318 tachtigplussers hun certificaat reeds verkocht aan de Hakrinbank. Eén certificaat vertegenwoordigt een waarde van USD 750, wat betekent dat er in totaal al USD 2.488.500 is uitgekeerd.
Voorlopig is de Hakrinbank de enige bank die het programma faciliteert. Het streven is om senioren en mensen met een beperking, gefaseerd uit te betalen tot 2028, te beginnen met tachtigplussers en ouder.
Alle Surinamers die vóór 1 januari 2025 zijn geboren, kunnen zich registreren via de website rvi.gov.st om aanspraak te maken op een spaarcertificaat dat na 2028 uitbetaald zal worden.
Volgens Motie is het nog niet duidelijk of de nieuwe regering onder leiding van president Jennifer Geerlings-Simons, het initiatief zal voortzetten. In een kort overleg met minister Adelien Wijnerman van Financiën is bevestigd dat er nog geen besluit is genomen.
Tijdens haar eerste persconferentie zei president Jennifer Geerlings-Simons: “We kunnen alleen uitgeven wat we hebben. We hebben nog geen royalty’s en de oliewinning is nog niet gestart.” Ook zei ze, dat het voor haar nog onduidelijk is of het programma als een lening moet worden beschouwd. Pas wanneer er juridisch, financieel en technisch meer duidelijkheid is over de opzet van de RVI, zal een beslissing worden genomen.
In een gesprek met ATV op 19 juli herhaalde Simons dat zij eerst volledig inzicht wil in het project. “Hoe het project precies in elkaar zit en hoe het gerelateerd is aan een lening, is mij nog niet duidelijk”, aldus het staatshoofd. Zij gaf aan dat deze informatie ontbrak tijdens het overdrachtsgesprek met de voormalige minister van Financiën en Planning, Stanley Raghoebarsing. ‘’Er is toen met name over de algemene economische situatie gesproken’’, aldus de president.
Wat is RVI?
Het programma Royalty’s voor Iedereen werd in november 2024 gelanceerd door oud-president Chandrikapersad Santokhi. Het doel is om alle burgers te laten profiteren van toekomstige olie-inkomsten uit Blok 58, een belangrijk offshore olieveld. Elke burger ontvangt een certificaat van USD 750 met een jaarlijkse waardestijging van 7 procent. Ouderen en mensen met een beperking krijgen voorrang bij het verzilveren van hun tegoed, dat besteed kan worden via een digitale portemonnee of bankpas.
The post Burgers registreren zich massaal voor RVI ..
- Hans Lim A Po: ‘Fouten zijn niet belangrijk, lessen wel…..
- AdeKUS voor vierde keer op rij scholenschaakkampioen..
- NOERTJE DE STRAFFER..
- Afdeling Rijbewijzen stapt per 4 augustus volledig over op ….
- Man (28) opgepakt voor bedreiging vriendin en dreiging met …..
- Het verdwenen historische verhaal van Nassylaan 43..
- Speciale unit moet luchtvaartsector uit financiële nood hel…..
- Topfunctionarissen Hira en Ganpat ontlast uit functie bij F…..
- Grote zoekactie na mijnramp in Chili.
- Man aangehouden voor bedreiging en brandstichting.
- VHP QUORUM VOORPROEFJE..
- Fractiefonds..
- ‘Bigi Boy’ sluit deur naar UFC niet definitief..
- JAGUAR NOG STEEDS NIET OPTIMAAL BESCHERMD..
- Simons: Buitenlandse Zaken speelt sleutelrol in toekomst Su….
- HOE VERDIENT HAKRINBANK USD 2.5 MILJOEN AAN RVI TERUG?..
- Andermaal SLM..
- Sapoen laat kritische houding niet varen..
- Ambassadeurschap of afvloeiing?..
- Nederland trekt boetekleed aan: ‘Luchtdroppings zijn geen h…..
- Opmerkelijk – Kritiek op Rode Kruis in België om aanbieden …..