Tekst Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — Bewoners van het district Sipaliwini reageren verrast, nadat zij hebben vernomen dat zij ongevraagd door de VHP zijn gekandideerd voor een zetel in de ressort- en districtsraden. In een brief aan voorzitter Ose Jabini van het hoofdstembureau in Sipaliwini hebben zij laten weten dat zij nooit zijn gevraagd, noch toestemming hebben gegeven aan de VHP om kandidaat te zijn voor de partij in dat district.ADVERTISEMENT
De briefschrijvers verklaren dat zij nooit hebben ingestemd met opname op een kandidatenlijst. Zij eisen dan ook dat hun namen onmiddellijk van de lijsten worden geschrapt. Ze wijzen erop dat deze ongevraagde plaatsing op de VHP-lijst in strijd is met hun functie. De brief is ondertekend door zes personen.
Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) en het Anti-Fraude Platform (AFP) hebben eerder melding gemaakt van vele misstanden met kandidatenlijsten voor de ressort- en districtsraden. Woensdag (vandaag) houden de verschillende hoofdstembureaus openbare zittingen en zal blijken hoe met dergelijke misstanden wordt omgegaan. Dinsdag heeft het hoofdstembureau van Para de spits afgebeten. Daar zijn op de lijsten van verschillende politieke partijen personen die op meerdere kandidatenlijsten voorkwamen verwijderd.
- SVV tweede volleybalfinalist vrouwen U-21 klasse..
- ‘Immortal’ Eersel houdt Nicolas af van wereldtitel..
- Caricom-voorzitter legt pijnpunten nieuwe handelstarieven v…..
- President Santokhi evalueert met veiligheidsbonden: Elf van…..
- OPTSU: regering misleidt rijstboeren opnieuw..
- Masker NDP valt bij de poging het merk Bouterse te verzilve…..
- Canadese expert biedt technische ondersteuning aan CIP..
- Leidinggevenden Belastingdienst volgen management en leider…..
- VLS ondertekent gedragscode CCK en IRIS: ‘Verkiezingen moet…..
- Halskettingroof eindigt in schietpartij..
- De noodzaak van capabele DNA-leden..
- Niet alle hoofdstembureaus verstrekken proces-verbalen aan …..
- Enkele hoofdstembureau’s weigeren transparant te zijn over …..
- Snelste dragrace auto Nova terug op racebaan..
- Stiefvader vergrijpt zich aan stiefdochter terwijl moeder i…..
- Journalisten moeten ‘bedelen’ om processen-verb…..
- JCV 2025: Journalisten krijgen beperkt toegang tot processe…..
- Stichting Vrienden van Suriname maakt vijfde container klaa…..
- ABOP-kandidaat Goerdat: “Zorg staat op instorten, minister …..
- Minister Raghoebarsing verzekert: geen nieuwe ambtenaren in…..
- Steun gevraagd voor Actieprogramma Herstelbetalingen slaven…..