Slachtoffers van geweld, zedenmisdrijven, huiselijk geweld of (poging tot) zelfdoding weten vaak niet waar zij terechtkunnen voor hulp. Om daar verandering in te brengen hebben Bureau Slachtofferzorg Paramaribo en Slachtofferhulp Nieuw-Nickerie onlangs een gezamenlijke kick-off sessie georganiseerd in het gebouw van de Forensische Maatschappelijke Zorg aan de Tibitistraat.
“Te vaak worstelen slachtoffers met de gevolgen van misdrijven en traumatische gebeurtenissen zonder te weten waar zij terecht kunnen”, benadrukte Grasella Enny, waarnemend hoofd van Bureau Slachtofferzorg. Ze wees erop dat het werk binnen slachtofferhulp niet eenvoudig is. “Je moet stevig in je schoenen staan en liefde hebben voor dit werk.”
Tijdens de sessie werd uitgebreid stilgestaan bij de diensten die het bureau aanbiedt. Doel is om de toegankelijkheid van hulpverlening te vergroten, de betrokkenheid van de gemeenschap te versterken, preventie te bevorderen en de samenwerking met andere instanties te intensiveren.
Een psycholoog, tevens pater, ging in op de psychische gevolgen van slachtofferschap en waarschuwde voor het verwarren van frustratie met depressie. “Frustratie is geen depressie,” stelde hij, terwijl hij het belang van professionele begeleiding onderstreepte.
Namens minister Kenneth Amoksi sprak Ingrid Kindooi, onderdirecteur Vreemdelingenzaken, de aanwezigen toe. “Bureau Slachtofferzorg is opgericht met een krachtige visie: iedere burger heeft recht op bescherming en een veilige omgeving. Wanneer deze informatie breder doordringt in de samenleving, zal men daar ook rekening mee gaan houden”, zei Kindooi.
Bureau Slachtofferzorg biedt kosteloze hulp aan op praktisch, juridisch en psychosociaal vlak. De ondersteuning is gericht op slachtoffers van ernstige gewelds- en zedenmisdrijven, huiselijk geweld en suïcidale situaties.
De sessie werd bijgewoond door onder meer korpshoofd Penitentiaire Ambtenaren Joyce Pane-Alfaisi en onderinspecteur Giorgy Gimmith, hoofd van de afdeling Personeelszorg van het Korps Politie Suriname.
- Salaris versus levenskosten..
- VHP diep geraakt door tragisch bootongeval..
- Panka: “Er is een nationale verzoening nodig”..
- PAHO luidt noodklok voor orkaanseizoen 2025..
- Regeren wordt moeilijk..
- Aderlating voor Natio: geblesseerde Becker haakt af voor Go…..
- Man badend in bloed dood aangetroffen in auto..
- Nog drie lichamen geborgen bootramp Marowijnerivier..
- Monstercoalitie zonder fundament: Suriname herhaalt zijn fo…..
- D66 pleit voor versoepeling visumplicht Surinamers..
- Een kreet van stil protest..
- President bevoegd om politieke partijen te consulteren..
- NPS en NDP begraven decennialange strijdbijl met historisch…..
- Betterson roept partijen op deskundigen voor te dragen..
- ABOP betuigt medeleven na tragische bootramp op Marowijneri…..
- Dag van rouw na tragedie op Marowijnerivier..
- Nederland: Wilders trekt zijn partij terug uit regeringscoa…..
- Baasaron: gesprekken met Simons hebben hoop gegeven..
- Regering roept Dag van Nationale Rouw uit na bootramp Marow…..
- Panama pakt schepen aan die sancties omzeilen..
- Arbeidsinspectie versterkt met 21 beëdigde Buitengewone Age…..