Er staan veranderingen op stapel in de bezetting van Surinaamse diplomatieke buitenposten. Volgens planning zullen per 1 november meerdere vertegenwoordigers worden vervangen. Een deel van de diplomaten zal worden teruggeroepen, terwijl anderen op hun post blijven. De ambassades en consulaten zullen voortaan worden bemand door een mix van ervaren en jonge diplomaten.
Minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS) verklaarde tegenover Radio ABC dat de definitieve invulling van de posten na 1 november duidelijk zal zijn. In aanloop naar deze herbezetting zullen voordrachten worden gedaan, waarvoor ook goedkeuring van president Jennifer Simons nodig is.
De bewindsman gaf aan dat de teruggeroepen diplomaten elders binnen het ministerie van BIS zullen worden ingezet. Verder kondigde hij aan dat er in oktober een speciale diplomatentraining zal worden georganiseerd om de nieuwe lichting goed voor te bereiden op hun taken in het buitenland.
Volgens Bouva is het noodzakelijk dat de diplomatieke en consulaire dienst wordt gereorganiseerd. Daarbij zal een deel van de huidige vertegenwoordigers uit het buitenland worden teruggehaald, met als mogelijkheid dat sommigen worden overgeplaatst naar andere posten.
Op vragen waarom de diplomaten in New York, Brasilia en Ghana vooralsnog niet zijn teruggeroepen, ging Bouva niet concreet in. Ook is nog niet besloten of er nieuwe diplomatieke posten zullen worden geopend, dan wel bestaande zullen worden gesloten. Een grondige evaluatie moet daarover duidelijkheid verschaffen, aldus de bewindsman.
- Verdachten zware mishandeling en poging diefstal opgesloten..
- Braziliaanse oud-president Bolsonaro onder huisarrest wegen…..
- Carmen Tecla Francis (68) Rotterdam 3-8-2025..
- Norine Bernadette Valpoort – Faverey (85) Den Haag, …..
- Natin opleiding Olie en Gas uitdagend en verrijkend..
- President Simons prijst bijdrage Zijin Rosebel aan economie…..
- Na 35 jaar eindelijk ‘beweging’: Dochter Herman Gooding aan…..
- SLM moet betere positie krijgen..
- SLM heeft vanaf deze maand eigen vrachtvliegtuig..
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..
- Achtjarige overlijdt na incident met waterscooter..
- Minister Tsang laat zich uitgebreid informeren over beleid …..
- NIEUWE BELIZAANSE VALUTA MORGEN BIJ GELDAUTOMATEN IN HET HE…..
- Rechter wijst opnieuw verzoek tot vrijlating van Sean ‘Didd…..
- Lula kondigt mogelijke herverkiezing aan in 2026 en hekelt …..
- Vier arrestanten op de vlucht na ontsnapping uit cellenhuis…..
- General manager: Levensduur Zijin Rosebel Gold Mines verlen…..
- Structurele oplossing blijft uit: Albina totaal afhankelijk…..
- Minister Huur benadrukt morele plicht bij installatie nieuw…..
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….
- Twee verdachten aangehouden in afzonderlijke strafzaken.