Vicepresident tevens ABOP-voorzitter, Ronnie Brunswijk, heeft weinig vertrouwen in de opiniepeilingen. Volgens hem hoeft zijn partij zonder veel moeite al vier zetels te behalen. De ABOP is al jaren actief en met de hulp van haar partners gelooft hij niet dat het bij dat aantal zal blijven. De zetels van Marowijne en Sipaliwini zijn volgens Brunswijk al gegarandeerd voor zijn partij.
ADVERTENTIE
Brunswijk gelooft er nog steeds in dat de ABOP in staat is meer dan 100.000 stemmen te behalen, wat de partij een stevige basis geeft om de regering te vormen. Dit zei hij tijdens een vergadering met partnerpartij PDO.
Volgens Brunswijk is de PDO een waardevolle partner, en voorzitter Waldi Nain beschikt over voldoende politieke ervaring waaruit hij leert. “De PDO is geen kapotte fiets,” benadrukte hij.
Brunswijk benadrukte dat de ABOP een beleid heeft waarbij partners in een samenwerking niet worden achtergelaten, zelfs niet als ze niets hebben bereikt. Hij zei ook dat zijn partij opkomt voor de Javaanse bevolkingsgroep, die volgens hem een inhaalslag moet maken.
“Er worden scenario’s bedacht om de kiezer de indruk te geven dat de ABOP een zwakkere partij is. Maar wanneer de stemmen geteld worden, zullen ze versteld staan,” aldus Brunswijk.
De partijleider stelde dat de kiezer er zeker van mag zijn dat, wanneer de ABOP regeerverantwoordelijkheid op zich neemt, zij zich sterk zal maken voor gratis onderwijs en gratis medische voorzieningen. Volgens Brunswijk kent Suriname momenteel geen gelijke rechten, en de ABOP wil daar verandering in brengen. De partij heeft als slogan “Kansen voor de kansarmen.”
Brunswijk gaf ook aan dat steeds meer groepen en individuen zich bij de ABOP aansluiten, wat betekent dat de partij voortdurend groeit. De strijd om de zetels zal vooral plaatsvinden in Paramaribo en Wanica, waarschuwde hij.
Hij riep zijn gehoor op om op hem of iemand van de ABOP-lijst te stemmen, en riep de Javaanse kiezers specifiek op om hun stem uit te brengen op PDO-voorzitter Nain, die op de 50ste plaats op de ABOP-lijst staat.
- Paho-directeur: ‘Recente uitbraken in de Amerika’s onderstr…..
- AHKCO-gebouw zwaar aangetast door houtluizen..
- VOS-leerkrachten tevreden over uitbetaling overuurgelden..
- Dorpsdroom komt uit: regering levert 24 uur stroom via zonn…..
- Bewolkt met af en toe zon..
- CHS ervan overtuigd dat verkiezingen normaal voortgang vind…..
- Rouw en hoop in Afrika na overlijden paus..
- Politieke organisaties controleren specimen DNA-stembiljet..
- Rosita Carmelita Sandra Willems (64) Suriname 15-4-2025..
- RITA MARIE GOEDHOOP-GRAUWDE (75) Paramaribo 17-4-2025..
- Geruisloos en ongemerkt is voor Suriname een derde geslacht…..
- President tekent condoleanceregister in de kathedraal..
- Democratie in Suriname onder druk: het vonnis dat de rechts…..
- Verkiezingsorganisatie in eindsprint naar 25 mei..
- Dankwoord Telesur..
- Diverse dorpen Boven-Suriname krijgen 24 uurs stroom..
- Anil Koendjbiharie stelt zich wederom kandidaat voor het pa…..
- Biza-onderminister noemt ruis rond gunning stembiljetten on…..
- Goedschalk pleit voor bospauze tot grondenrechten zijn gere…..
- Eskak: ‘Geen sprake van corruptie bij drukken stembiljetten…..
- Operatie Delta Force verhoogt druk op zware criminaliteit: …..