Vicepresident Ronnie Brunswijk heeft gisteren, voorafgaande aan de vergadering van de Raad van Ministers (RVM) verklaard, dat het onacceptabel is dat er enkele maanden voor de verkiezingen, nog financiële problemen zijn. “Het kan niet zo zijn dat er verkiezingen worden georganiseerd, en er nog steeds financiële problemen zijn. Dat moet toch van tevoren goed gepland worden”, aldus Brunswijk. Hij benadrukte ook, dat mensen zo snel mogelijk hun gegevens moeten kunnen controleren.
De opmerkingen van Brunswijks kwamen synchroon met parlementsvoorzitter Marinus Bee, die eerder deze week in De Nationale Assemblee, zijn zorgen uitte over de voorbereiding van de verkiezingen. Volgens Brunswijk wordt de organisatie van de verkiezingen belemmerd door financiële kwesties. Binnen de Raad van Ministers is inmiddels goedkeuring gegeven aan het budget. “Of je het kun cashen is punt twee, maar alles dat hier komt, wordt goedgekeurd’’, aldus Brunswijk.
Volgens Delano Landvreugd, minister van Binnenlandse Zaken (BiZa), zijn de financiële middelen later vrijgegeven door het ministerie van Financiën en Planning. Hierdoor zijn de pendeldiensten, die de kieslijsten toegankelijker moeten maken, later opgestart.
De wettelijke terinzagelegging, waarbij burgers hun persoonsgegevens kunnen controleren, is op 14 januari 2025 van start gegaan en loopt tot 12 februari 2025. Dit proces vindt plaats op de verschillende commissariaten en Bureaus voor Burgerzaken, inclusief het binnenland. Vanwege de uitgestrektheid van het binnenland zijn er extra pendellocaties opgezet om de gegevenscontrole voor inwoners gemakkelijker te maken. Maar volgens Landvreugd zijn er nog steeds problemen bij het ministerie van Financiën en Planning. ‘’Het vrijmaken van middelen verloopt trager dan ministeries nodig hebben, wat nu ook het geval is bij het ministerie van BiZa en de financiering van de verkiezingen’’, zegt Landvreugd.
The post Brunswijk: “Verkiezingen moeten goed gepland worden” ..
- Trump geeft Musk opdracht USAID fors in te krimpen: ‘ongeke…..
- Lygia Orgine Moi-Thuk-Shung – Pinas (84) Amsterdam 30…..
- Frank Herman Faverey (67) Amsterdam 30-1-2025..
- NPS formeel ingeschreven in het openbaar register..
- VVD roept vooral mannen op zich kandidaat te stellen..
- Oplevering hoofdbureau van Politie in 2026..
- Jarige Santokhi lanceert opnieuw boek met verworvenheden..
- Column: Toch lijk uit de kast gevallen…..
- Ruim 45 jaar na militaire staatsgreep: hoofdkwartier van po…..
- Uraiqit Ramsaran wast handen in onschuld over afstaan terre…..
- Vicepresident Brunswijk grootste afwezige bij introductie I…..
- Rusland: ‘NPS zal na 25 mei niet te negeren zijn’..
- Perceel zonder toestemming SoZaVo verstrekt aan Landvreugd..