In het parlement hebben dinsdag regering en parlementsleden de vinger naar elkaar gewezen voor de late aanvang van de vergadering. ABOP-parlementariër Ronnie Brunswijk vond dat de regering het parlement niet goed behandeld heeft, door te laat met het minimaal aantal ministers aanwezig te zijn. Vicepresident Gregory Rusland stelde aan de andere kant dat er geen tijdige quorum was.
De behandeling van de staatsbegroting over 2025 stond op agenda voor 10.00 uur ‘s morgens. Rond 10.35 zei DNA-voorzitter Ashwin Adhin dat er nog gewacht werd op een sterkere formatie van de regering. Toen werd de vergadering wederom geschorst. Pas na 11.00 uur kon de behandeling starten. Brunswijk zei dat de eerste indruk blijvend is. “We hebben een uur lang moeten wachten op de regering. Het gaat om hun begroting, dan kan je ons niet een uur lang laten wachten met twee ministers. Het parlement moet niet wachten op ministers”, aldus Brunswijk.
Volgens Rusland heeft de regering een schema waaraan de ministers zich houden voor wat de aanwezig betreft. “Maar het blijkt dat DNA het anders wil. Het is de intentie van de regering zich te houden aan de tijd. We hebben vanop een afstand gecheckt wanneer er quorum was om dan te komen. Ministers die al een druk schema hebben kunnen niet naar DNA komen en dan wachten tot er quorum is in het parlement om te vergaderen. DNA moet op tijd beginnen zoals gepland.”
- Opofferingsverhaal van oorlogsslavinnen uit Japan komt eind….
- Onderzoek naar verdwenen middelen kent strafrechelijk- als …..
- Dirk Currie stelt onderwijsinvesteringen centraal in minist…..
- Bouw gestart aan mega-gaspijpleiding Nigeria-Marokko.
- Nederlandse ambassadeur ontmoet president Simons.
- Israëlische rabbijn roept op tot totale uithongering van Ga….
- ‘Joods lijden’ is een wereldgebeurtenis, omdat ‘één Joods l….
- Nederlandse ambassadeur Oostelbos bij president Geerlings-S…..
- Suriname in crisis: armoede is geen keuze, maar een gevolg …..
- Verkeersveiligheidsinstituut slaat alarm over ernstige verk…..
- Video -Brandweer redt inwoners tijdens overstromingen in Zu….
- Video -Modderstroom treft Himalayadorp: minstens vier doden….
- Video -Maleisische koning brengt historisch staatsbezoek aa….
- Dirk Currie beëdigd als minister van Onderwijs, Wetenschap …..
- Panka : ‘Wij voelen ons vereerd’..
- Justitie roept hulp samenleving in bij opsporing voortvluch….
- Directeur DNV ontheven vanwege strategische positie..
- Tsang wil duidelijkheid rond gunning Van ‘t Hogerhuysstraa…..
- Surinaamse ambassade brengt Caricom en Centraal-Amerika sam…..
- ‘Het ligt niet per se aan de leerlingen maar aan het onderw…..
- Man bijt slang terug na beten – Slang overleden, man in her….