In het parlement hebben dinsdag regering en parlementsleden de vinger naar elkaar gewezen voor de late aanvang van de vergadering. ABOP-parlementariër Ronnie Brunswijk vond dat de regering het parlement niet goed behandeld heeft, door te laat met het minimaal aantal ministers aanwezig te zijn. Vicepresident Gregory Rusland stelde aan de andere kant dat er geen tijdige quorum was.
De behandeling van de staatsbegroting over 2025 stond op agenda voor 10.00 uur ‘s morgens. Rond 10.35 zei DNA-voorzitter Ashwin Adhin dat er nog gewacht werd op een sterkere formatie van de regering. Toen werd de vergadering wederom geschorst. Pas na 11.00 uur kon de behandeling starten. Brunswijk zei dat de eerste indruk blijvend is. “We hebben een uur lang moeten wachten op de regering. Het gaat om hun begroting, dan kan je ons niet een uur lang laten wachten met twee ministers. Het parlement moet niet wachten op ministers”, aldus Brunswijk.
Volgens Rusland heeft de regering een schema waaraan de ministers zich houden voor wat de aanwezig betreft. “Maar het blijkt dat DNA het anders wil. Het is de intentie van de regering zich te houden aan de tijd. We hebben vanop een afstand gecheckt wanneer er quorum was om dan te komen. Ministers die al een druk schema hebben kunnen niet naar DNA komen en dan wachten tot er quorum is in het parlement om te vergaderen. DNA moet op tijd beginnen zoals gepland.”
- Suriname kan maar liefst USD 1 miljard lenen bij IDB..
- Cotino stelt dringende vragen over onderwijs aan de regerin…..
- IDB zal elk besluit van Suriname in kwestie Van ‘t Hogeruys…..
- Kop in het zand: jokken houdt de waarheid zelden verborgen..
- IDB belooft Suriname US$ 1 miljard aan steun..
- Minister van Financiën en Planning ontvangt ambassadeurs va…..
- Surinaamse tennissers sluiten Davis Cup af met zege op Sain…..
- Club Neutraal pakt draad na heel lang weer op..
- KNAW neemt eigen rol koloniale verleden onder de loep..
- Bloedbank financieel in zwaar weer: miljoenenschuld ziekenh…..
- OM introduceert digitale registratie en verlenging van vuur…..
- TotalEnergies zet tweede boorschip in voor offshore project…..
- IDB buigt voor uitspraak Surinaamse rechter..
- Getuigen gehoord in moordzaak Moti..
- Suriname klaar voor deelname aan CARIFESTA XV in Barbados..
- Expositie ‘Dalan makmur’: overtocht Javaanse voorouders naa…..
- Discussie in parlement over ontheffing korpschef..
- Monorath: ‘Onderwijs- en werkgelegenheidsprogramma’s voor …..
- Illegale visserij en veiligheid op zee centraal in gesprek …..
- Nederlandse premier wil goede relatie met president Simons …..
- Isaacs: ‘Het is verlopen op een manier, die ik niet had gew…..