In de aanloop naar de verkiezing van de president en vicepresident van Suriname, lijkt de politieke kou tussen vicepresident tevens ABOP-voorzitter Ronnie Brunswijk en NPS-leider Gregory Rusland te zijn verdwenen. Maandagavond voerden de twee partijleiders een verzoenend gesprek achter gesloten deuren. Volgens bronnen dicht bij de partijtop zijn de spanningen besproken en bijgelegd, meldt ABC.
Ook met NDP-voorzitter Jennifer Geerlings-Simons zou telefonisch contact zijn geweest. Simons verbleef op dat moment in het district Nickerie en nam deel aan het overleg op afstand.
ABOP schakelt intussen over op hoogste versnelling. Brunswijk heeft zijn partijstructuren met spoed opgeroepen voor een cruciale vergadering die woensdagmiddag plaatsvindt in Ballroom Prince in Paramaribo. Structuren uit alle districten zijn verzocht aanwezig te zijn en op eigen kracht af te reizen naar de vergaderlocatie.
Tijdens de bijeenkomst zal Brunswijk de achterban bijpraten over de actuele politieke ontwikkelingen en de onderhandelingen met de NDP. Ook de rol van de ABOP in de vorming van het nieuw te installeren bestuur komt aan bod. Belangrijke thema’s zijn de samenstelling van het kabinet en de verdeling van de topfuncties.
Tot voor kort hield Brunswijk publiekelijk vast aan het standpunt dat het vicepresidentschap opnieuw aan de ABOP moest toevallen. Inmiddels lijkt hij daarvan te zijn afgestapt, al blijft onduidelijk welke compensatieafspraken eventueel zijn gemaakt in ruil voor die concessie.
Hoewel de coalitiepartners de indruk wekken dat de eenheid is hersteld, blijft het de vraag hoe solide de gemaakte afspraken zullen blijken bij de daadwerkelijke stemming in De Nationale Assemblee.
- Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen..
- Vijftiende editie Carifesta: ‘We moeten het unieke dat Suri…..
- NDP heeft geprofiteerd van Hindoestaanse kiezers..
- Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag..
- Vijfde editie van Oil & Gas Summit groter en biedt bred…..
- Studente miste rampvlucht van Air India door file op weg na…..
- Humbert Harold Wensly Pocornie (74) Amsterdam 8-6-2025..
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor esca…..
- Steven Reyme: “Uitgelekte missives een klap in het gezicht …..
- Sandrina Hunsel helpt Condor spanning terugbrengen in vrouw…..
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma..
- Zorgen geuit over oliesector tijdens World Ocean Week 2025..
- PRO-ondervoorzitter Nibte kritisch over VHP: ‘Democratie is…..
- Suriname op drempel van historisch leiderschap door vrouw..
- 50% aandeel Kersten in Comport markeert nieuwe fase voor Su…..
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voel…..
- Nieuwe generatie jonge leiders wordt klaargestoomd..
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; b…..
- Newmont publiceert Duurzaamheids- en Belastingenrapport 202…..
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..
- Mijnwerker bij thuiskomst beroofd..