In de aanloop naar de verkiezing van de president en vicepresident van Suriname, lijkt de politieke kou tussen vicepresident tevens ABOP-voorzitter Ronnie Brunswijk en NPS-leider Gregory Rusland te zijn verdwenen. Maandagavond voerden de twee partijleiders een verzoenend gesprek achter gesloten deuren. Volgens bronnen dicht bij de partijtop zijn de spanningen besproken en bijgelegd, meldt ABC.
Ook met NDP-voorzitter Jennifer Geerlings-Simons zou telefonisch contact zijn geweest. Simons verbleef op dat moment in het district Nickerie en nam deel aan het overleg op afstand.
ABOP schakelt intussen over op hoogste versnelling. Brunswijk heeft zijn partijstructuren met spoed opgeroepen voor een cruciale vergadering die woensdagmiddag plaatsvindt in Ballroom Prince in Paramaribo. Structuren uit alle districten zijn verzocht aanwezig te zijn en op eigen kracht af te reizen naar de vergaderlocatie.
Tijdens de bijeenkomst zal Brunswijk de achterban bijpraten over de actuele politieke ontwikkelingen en de onderhandelingen met de NDP. Ook de rol van de ABOP in de vorming van het nieuw te installeren bestuur komt aan bod. Belangrijke thema’s zijn de samenstelling van het kabinet en de verdeling van de topfuncties.
Tot voor kort hield Brunswijk publiekelijk vast aan het standpunt dat het vicepresidentschap opnieuw aan de ABOP moest toevallen. Inmiddels lijkt hij daarvan te zijn afgestapt, al blijft onduidelijk welke compensatieafspraken eventueel zijn gemaakt in ruil voor die concessie.
Hoewel de coalitiepartners de indruk wekken dat de eenheid is hersteld, blijft het de vraag hoe solide de gemaakte afspraken zullen blijken bij de daadwerkelijke stemming in De Nationale Assemblee.
- Man (38) opgepakt door politie Livorno verdacht van diefsta…..
- Bromfietser in botsing met auto bij inhaalmanoeuvre..
- 29 nieuwe tuchtzaken tegen notarissen behandeld..
- Die koers, die koers…..
- Vrouw veroordeeld voor moord op man; lichaam onder bed gevo…..
- Man ingesloten voor diefstal van geelmateriaal..
- Stephanie Ramautar beëdigd als notaris: ‘Ik wil een goede e…..
- De Ware Tijd niet uitgekomen..
- Man licht marktverkopers op met valse 100 US dollar-biljett…..
- PVC-stemhokken en plastieken stemkisten worden hergebruikt …..
- Jagesar: Bijna helft van Suriname’s offshoregebied nu onder…..
- Criminaliteitsbestrijding..
- Open dag boogschietsport bij Witte Lotus goed bezocht..
- Man aangehouden voor valsmunterij..
- Santokhi opent historische summit: US$ 9 miljard aan invest…..
- Noodstroomsysteem actief bij fatale crash Air India Dreamli…..
- President Santokhi opent vijfde SEOGS..
- Pionier heengegaan: ‘Frank Robles geloofde in de mogelijkhe…..
- Vakbonden willen gesprek met Simons..
- Het grote graaien: Missives, miljoenen en misselijkmakende …..
- ECD vernietigt wederom vervallen producten in supermarkten..