Er is veel controverse en verwarring ontstaan rondom de toewijzing van een stuk grond aan de Stichting Excellence Topsport Talentschool. Vicepresident (vp) Ronnie Brunswijk benadrukt echter dat er geen misstand is. Hij stelt dat de aanvraag voor het perceel correct is ingediend via de juiste kanalen en dat de grond op legitieme wijze is verstrekt, zonder sprake van onrechtmatig handelen. Dit maakte de vicepresident duidelijk voorafgaand aan de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers (RvM).
De kwestie draait ook om de rol van minister Delano Landvreugd binnen de stichting. Hoewel Landvreugd aangeeft geen leiding meer te hebben, bestaat er enige verwarring over zijn betrokkenheid, aangezien sommige bronnen, zoals de Kamer van Koophandel (KKF), melden dat hij nog steeds als bestuurder geregistreerd staat.
Daarnaast speelt de bestemming van het pand een rol. Het was oorspronkelijk bedoeld voor crisisopvang en doorgangshuizen, maar wordt nu door de stichting gebruikt. Dit roept vragen op, omdat het pand niet volgens de oorspronkelijke bestemming wordt ingezet.
Brunswijk wijst naar de persoon die het perceel heeft vrijgegeven en stelt de vraag wat de bedoeling van die beslissing was. De minister van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB), Dinotha Vorswijk, is niet op de hoogte van de aanvraag, terwijl het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) geen bezwaar heeft tegen de toewijzing van de grond aan de stichting.
Minister Vorswijk heeft de vicepresident laten weten dat zij het perceel niet heeft uitgegeven; zwart op wit is vastgelegd dat de toenmalige minister van Sozavo, Uraiqit Ramsaran, toestemming heeft verleend.
De situatie lijkt het gevolg van miscommunicatie, waarbij verschillende partijen uiteenlopende inzichten hebben. Brunswijk blijft bij zijn standpunt dat er geen blaam op minister Landvreugd rust en dat de toewijzing correct is verlopen. Toch blijft de vraag of er bewust wordt geprobeerd om de minister in een kwaad daglicht te stellen.
- Voedselpakketten uit India ‘gewoon een business’..
- Geen aansluiting DA ’91 bij A20-DOE-PRO..
- Volksgezondheid onderzoekt tekort medische zeep AZP..
- Reactie Luchthavenbeveiliging op meldingen van ontvreemde s…..
- 3 dorpen Boven-Suriname voorzien van veilig drinkwater..
- BREAKING NEWS — Suriname geschorst door EITI, kans op afsch…..
- Adhin roept op tot eenheid binnen de NDP: “We hebben geen t…..
- DNA-voorzitter trekt aan de bel: wettelijke terinzage leggi…..
- Boebsingh Daniel Ramrattansing..
- Volksgezondheid op Wereld Kanker Dag: ‘We hebben elkaar nod…..
- India bewijst humaniteit..
- Medewerkers AdeKUS in actie om achterstallige betaling..
- I-Care polikliniek voor preventieve oogzorg en specialistis…..
- Medewerkers bestuursressorten Marowijne-Zuidwest en Boven-T…..
- Somohardjo beschuldigt minister Landvreugd van machtsmisbru…..
- Multidisciplinaire werkgroepen presenteren aanbevelingen in…..
- Somohardjo: “Volk apprecieert asfalteren wegen vlak voor ve…..
- Vier jaar Yankee-circus..
- President wil 100.000 boekjes over verworvenheden regering..
- Surinaamse oogzorg verstekt met I-Care polikliniek..
- NAVO-baas Rutte steunt visie van Trump over strategisch bel…..