Vicepresident Ronnie Brunswijk heeft zojuist tijdens het ABOP-partijcongres aangegeven geen ambities te hebben voor een positie in de nieuwe regering. “Het parlement is goed voor mij,” zei de partijvoorzitter nadrukkelijk. Tijdens het congres werden de resultaten gepresenteerd van de gesprekken over een mogelijke samenwerking met de NDP, NPS, BEP, A20 en PL.
Brunswijk gaf aan dat hij reeds vóór de verkiezingen gesprekken had gevoerd met NDP-voorzitter Jenny Simons. Na de verkiezingen was het echter de NDP die het initiatief nam en contact opnam met de ABOP. “Het klopt niet dat wij zijn gaan zoeken naar samenwerking. We waren niet in de positie om gesprekken te starten,” benadrukte hij. In totaal zijn er drie gesprekken gevoerd tussen de partijen.
De ministeries die aan de ABOP zijn toegewezen zijn Natuurlijke Hulpbronnen, Regionale Ontwikkeling, Binnenlandse Zaken en Justitie en Politie.
Brunswijk gaf verder aan dat de ABOP, als derde grootste partij, duidelijk heeft gemaakt dat zij graag de positie van voorzitter van De Nationale Assemblée (DNA) wil invullen.
De partijleider riep zijn achterban op om de moed niet te verliezen. “We moeten juist vrolijk doorgaan,” stelde hij. “We hebben gestreden om zetels te behalen. Onze slogan was ‘100K+’, en we hebben een derde daarvan gehaald.” Volgens Brunswijk is het een nieuw kiesstelsel en mag de partij tevreden zijn met het behaalde resultaat. “Geen enkele partij heeft een meerderheid gehaald,” aldus Brunswijk.
Tot slot kondigde hij aan dat de ABOP zeker een evaluatie zal doen, samen met de samenwerkende partijen.
- Naomi Faërber met hart en ziel terug op muzikaal spoor..
- PL: “Volk heeft recht op werkelijke verkiezingsuitslag”..
- ‘Inflatie ondermijnt koopkracht en belastingstructuur’..
- VSB dringt aan op goed bestuur en stabiel investeringsklima…..
- Bhola: hertellingen bij 30 stembureaus..
- Joan Nibte (A20): “OKB in gebreke gebleven”..
- Asabina: “Zorgwekkende ontwikkelingen in verkiezingsproces …..
- 225 stembiljetten vermist bij stembureau 333 in Wanica; pol…..
- Samenwerking NPS en NDP biedt kans om natievorming te bevor…..
- VHP inruilen voor NDP is kiezen voor lood om oud ijzer..
- PL krijgt meer dan één zetel in regeerstructuur..
- A20 blijft trouw aan uitgangspunten..
- Stop Verbittering, Vergeef en Bouw; heilige opdracht voor S…..
- Politie sluit 28-jarige op die inrijdt op dief..
- Drs. Wim Bakker kritisch over mogelijke samenwerking NPS en…..
- OAS topman Ramdin: Een nieuw tijdperk van eenheid, vrede en…..
- ABOP sloot zich later aan bij coalitievorming; moet genoege…..
- Vallen en opstaan..
- Laatste fase verkiezingstelling: NDP blijft aan kop, nog 3 …..
- Baasaron mogelijk kandidaat voor ministerspost..
- Intentie zonder richting..