Vicepresident Ronnie Brunswijk heeft zojuist tijdens het ABOP-partijcongres aangegeven geen ambities te hebben voor een positie in de nieuwe regering. “Het parlement is goed voor mij,” zei de partijvoorzitter nadrukkelijk. Tijdens het congres werden de resultaten gepresenteerd van de gesprekken over een mogelijke samenwerking met de NDP, NPS, BEP, A20 en PL.
Brunswijk gaf aan dat hij reeds vóór de verkiezingen gesprekken had gevoerd met NDP-voorzitter Jenny Simons. Na de verkiezingen was het echter de NDP die het initiatief nam en contact opnam met de ABOP. “Het klopt niet dat wij zijn gaan zoeken naar samenwerking. We waren niet in de positie om gesprekken te starten,” benadrukte hij. In totaal zijn er drie gesprekken gevoerd tussen de partijen.
De ministeries die aan de ABOP zijn toegewezen zijn Natuurlijke Hulpbronnen, Regionale Ontwikkeling, Binnenlandse Zaken en Justitie en Politie.
Brunswijk gaf verder aan dat de ABOP, als derde grootste partij, duidelijk heeft gemaakt dat zij graag de positie van voorzitter van De Nationale Assemblée (DNA) wil invullen.
De partijleider riep zijn achterban op om de moed niet te verliezen. “We moeten juist vrolijk doorgaan,” stelde hij. “We hebben gestreden om zetels te behalen. Onze slogan was ‘100K+’, en we hebben een derde daarvan gehaald.” Volgens Brunswijk is het een nieuw kiesstelsel en mag de partij tevreden zijn met het behaalde resultaat. “Geen enkele partij heeft een meerderheid gehaald,” aldus Brunswijk.
Tot slot kondigde hij aan dat de ABOP zeker een evaluatie zal doen, samen met de samenwerkende partijen.
- Monstercoalitie zonder fundament: Suriname herhaalt zijn fo…..
- D66 pleit voor versoepeling visumplicht Surinamers..
- Een kreet van stil protest..
- President bevoegd om politieke partijen te consulteren..
- NPS en NDP begraven decennialange strijdbijl met historisch…..
- Betterson roept partijen op deskundigen voor te dragen..
- ABOP betuigt medeleven na tragische bootramp op Marowijneri…..
- Dag van rouw na tragedie op Marowijnerivier..
- Nederland: Wilders trekt zijn partij terug uit regeringscoa…..
- Baasaron: gesprekken met Simons hebben hoop gegeven..
- Regering roept Dag van Nationale Rouw uit na bootramp Marow…..
- Panama pakt schepen aan die sancties omzeilen..
- Arbeidsinspectie versterkt met 21 beëdigde Buitengewone Age…..
- Regering kondigt dag van nationale rouw af na dodelijk boot…..
- Mathoera feliciteert NDP: “Ik respecteer de wil van het vol…..
- SEOGS 2025 richt vizier op Surinaamse participatie..
- Politieke impasse Nederland: PVV-bewindslieden stappen uit …..
- Nederlandse regering gevallen; Wilders trekt stekker uit ka…..
- Talrijke onweersbuien in de middag..
- Viering 25 februari geen zaak van komende regering, zegt Ru…..
- Dag van nationale rouw na bootramp Marowijnerivier..