door Euritha Tjan A Way
PARAMARIBO — Hoewel een groot deel van de sprekers die voor de ABOP-voorzitter hun zegje deed, niet veel anders zeiden dan normaal, was het een ander verhaal met Brunswijk zelf. “We gaan investeren in de gezondheidszorg, we gaan u leren hoe te eten zodanig dat je niet ziek wordt”, klonk het uit de mond van Ronnie Brunswijk.ADVERTISEMENT
Ook woningbouw en productie zal de Abop aanpakken, beloofde Brunswijk. “Zo zijn er een heleboel jonge stellen die geen eigen huis hebben. Je moet dan met je schoonfamilie wonen en dat brengt spanningen. Dus we willen zoveel mogelijk doen aan woningbouw,” liet Brunswijk weten.ADVERTISEMENT
“We moeten niet de hele tijd blijven kijken naar olie en gas. We moeten juist dat geld van olie en gas stoppen in het ontwikkelen van andere sectoren zoals toerisme”
Ook voor het creëren van werkgelegenheid gaf de Abop een plan weer. Brunswijk las vaker op een papieren stencil dat hij voor zich had en noemde plan na plan. “We gaan mensen incentives geven. Zodat ze mensen in dienst nemen. Want we gaan mensen geen werk kunnen blijven geven bij de overheid. We gaan dus werkgelegenheid moeten creëren”, aldus Brunswijk.
De Abop-leider sprak ook over olie en gas en over de noodzaak de economie te diversificeren. “We moeten niet de hele tijd blijven kijken naar olie en gas. We moeten juist dat geld van olie en gas stoppen in het ontwikkelen van andere sectoren zoals toerisme. Want ons land is rijk, we kunnen veel meer toeristen hierheen brengen”, weet Brunswijk.
Brunswijk heeft net als de andere sprekers voor hem zoals Obed Kanape en Marinus Bee opgemerkt dat niemand moet denken dat de Abop het werk niet kan doen. “Het is niet waar. Abop kan het wel,” aldus Brunswijk. Volgens hem wil Abop in lijn met de SDG’s ernaar streven om alle dorpen in 2030 te voorzien van water en licht. “We kunnen niemand achter laten blijven”, aldus Brunswijk.
De massameeting van Abop aan de Frederickshoopweg was heel druk bezocht. Op grote afstand van het partijcentrum van de Abop bleek de weg afgesloten door auto’s. Toch legden velen de rest van de weg te voet af om toch bij de massameeting aanwezig te zijn.
- Dag van de Verpleging: Verplegenden verdienen meer dan onze…..
- VIDS-project ondersteunt strijd voor erkenning inheemse lan…..
- KPS rondt training ordedienstleden af..
- Tweesporen sport beleid..
- Trump haalt uit naar Democratische kritiek op Qatarees vlie…..
- Mathoera: “Eenheid van Suriname mag nooit op het spel worde…..
- Jongeman aangehouden na vermissing van minderjarig meisje..
- Schoolbroodpakket wordt uitgebreid van 117 naar 180 scholen..
- NPS distantieert zich van Stichting Bondru-campagne..
- Djelissa Bow gekroond tot Sa’Ndyuka Uma 2025: ‘ik heb er ge…..
- Spoedoverleg over beleidscrisis bij TCT: minister Ramsaran …..
- Training ordedienstleden KPS in afrondende fase..
- Staatsbegrafenis van oud-president Jules Wijdenbosch..
- Bekendmaking PURP Waterkant Mei 2025..
- ‘Wan Neti Gi Mama’ met Powl Ameerali..
- Delany weigert in voorprogramma van Trey Songz te staan..
- Paus Leo XIV roept op tot ‘geen oorlog meer’..
- SCVU-coach Dhanradj: ‘Winst op Koi Carper geeft vooruitgang…..
- Schoolbroodpakket breidt uit: dagelijks ontbijt voor ruim 2…..
- VLS hekelt uitsluiting bij verkiezingsdebat: “Geen sprake v…..
- VWPU beraadt zich op verscherping acties bij uitblijven bet…..