door Euritha Tjan A Way
PARAMARIBO — Hoewel een groot deel van de sprekers die voor de ABOP-voorzitter hun zegje deed, niet veel anders zeiden dan normaal, was het een ander verhaal met Brunswijk zelf. “We gaan investeren in de gezondheidszorg, we gaan u leren hoe te eten zodanig dat je niet ziek wordt”, klonk het uit de mond van Ronnie Brunswijk.ADVERTISEMENT
Ook woningbouw en productie zal de Abop aanpakken, beloofde Brunswijk. “Zo zijn er een heleboel jonge stellen die geen eigen huis hebben. Je moet dan met je schoonfamilie wonen en dat brengt spanningen. Dus we willen zoveel mogelijk doen aan woningbouw,” liet Brunswijk weten.ADVERTISEMENT
“We moeten niet de hele tijd blijven kijken naar olie en gas. We moeten juist dat geld van olie en gas stoppen in het ontwikkelen van andere sectoren zoals toerisme”
Ook voor het creëren van werkgelegenheid gaf de Abop een plan weer. Brunswijk las vaker op een papieren stencil dat hij voor zich had en noemde plan na plan. “We gaan mensen incentives geven. Zodat ze mensen in dienst nemen. Want we gaan mensen geen werk kunnen blijven geven bij de overheid. We gaan dus werkgelegenheid moeten creëren”, aldus Brunswijk.
De Abop-leider sprak ook over olie en gas en over de noodzaak de economie te diversificeren. “We moeten niet de hele tijd blijven kijken naar olie en gas. We moeten juist dat geld van olie en gas stoppen in het ontwikkelen van andere sectoren zoals toerisme. Want ons land is rijk, we kunnen veel meer toeristen hierheen brengen”, weet Brunswijk.
Brunswijk heeft net als de andere sprekers voor hem zoals Obed Kanape en Marinus Bee opgemerkt dat niemand moet denken dat de Abop het werk niet kan doen. “Het is niet waar. Abop kan het wel,” aldus Brunswijk. Volgens hem wil Abop in lijn met de SDG’s ernaar streven om alle dorpen in 2030 te voorzien van water en licht. “We kunnen niemand achter laten blijven”, aldus Brunswijk.
De massameeting van Abop aan de Frederickshoopweg was heel druk bezocht. Op grote afstand van het partijcentrum van de Abop bleek de weg afgesloten door auto’s. Toch legden velen de rest van de weg te voet af om toch bij de massameeting aanwezig te zijn.
- Amerikaanse bananengigant Chiquita ontslaat duizenden mense…..
- 160 militairen krijgen erkenning voor hun werk binnen het N…..
- Iedereen kan opkomst en stemopneming op 25 mei volgen..
- My Health-app reeds beschikbaar..
- Tienermeisje met geestelijke beperking krijgt SRD 300 na ve…..
- Kampoe 18e keer troefcallkampioen van Suriname..
- Minister Landvreugd bij opening BvB Santodorp: “Wat ooit on…..
- Politieke partijen bezorgd over ‘misstanden’..
- Restauratie van het Cultuurstudies-gebouw bij Fort Zeelandi…..
- Vlaggenparade en verkiezing..
- AdeKUS vernieuwt campusfaciliteiten en internetinfrastructu…..
- Reactie op ‘Surinaams staatsleiderschap onder druk…..
- Misiekaba belooft zero tolerance beleid zonder aanziens des…..
- ‘Yu na a nyun Gado fu Sranan’..
- Leiderschap in verkiezingstijd: meer dan een titel, een ver…..
- DA ’91: Vreedzame politieke campagne in een polariserend Su…..
- Wazige verkiezingsprogramma’s..
- Minister Mathoera: “Stichting Uitvaartverzorging Defensie e…..
- Tientallen gewonden bij pensioenprotest voor Argentijns con…..
- “Moesje miauwt waar het pijn doet”..
- “Weinig partijen bekend met programmatisch plannen en ontwe…..