Het besluit om de beleidsterreinen milieu, olie en gas onder te brengen in één ministerie, heeft bij velen de wenkbrauwen doen fronsen. Minister Patrick Brunings van Milieu, Olie en Gas, heeft tegenover ABC Online Nieuws gezegd, dat het inderdaad een vreemde combinatie is, ‘’maar er liggen juist kansen door deze drie te combineren’’.
Volgens Brunings biedt de integratie van beide sectoren, de mogelijkheid om technici en deskundigen onder één paraplu te laten opereren, om zo betere besluiten te nemen.
“Het zorgt voor betere afstemming, zeker als het gaat om het verantwoord en duurzaam exploiteren van onze natuurlijke hulpbronnen”, aldus Brunings.
Hij benadrukte verder, dat olie en gas verantwoord en duurzaam naar boven gehaald moeten worden. Tegerlijkertijd moeten deze natuurlijke hulpbronnen gebruikt worden om versneld een ‘Groen Suriname 3.0’ te krijgen.
De term ‘Groen Suriname 3.0’ verwijst naar een langetermijnstrategie waarin Suriname zich ontwikkelt tot een moderne, duurzame en klimaatrobuuste samenleving. “We moeten nu bepalen, waar we over 20 tot 30 jaar willen staan als land, en daar vandaag al beleid op afstemmen. Olie en gas is niet de oplossing, maar een middel om een groen Suriname 3.0 te krijgen”, aldus Brunings. Vanaf 2028 wordt verwacht dat de olie- en gassector aanzienlijke inkomsten zullen genereren voor Suriname. Dat biedt kansen om de huidige economische uitdagingen af te werken. Daarnaast waarschuwt de minister dat succes afhankelijk is van goed bestuur. “Een gezond systeem wordt daardoor versterkt, maar in een corrupt systeem kunnen de problemen juist verergeren. Daarom is het cruciaal hoe we ons land de komende jaren inrichten”, aldus Brunings.
Suriname wenst november dit jaar met een duidelijke boodschap naar voren te treden op de COP30, de internationale klimaatconferentie van de Verenigde Naties. Brunings zei dat het samengaan van milieu, olie en gas daar zal worden toegelicht, juist om te laten zien, hoe Suriname deze ogenschijnlijk tegenstrijdige belangen in balans wil brengen.
The post Brunings: ‘Combinatie milieu, olie en gas biedt kansen’ ..
- Will.i.am: “Black Thought beter dan Jay‑Z”..
- Bobbi Althoff stopt met haar podcast ‘The Really Good Podca…..
- Billie Eilish showt custom Air Jordan 4 met ruitpatroon..
- Sarung voetbal brengt traditionele Javaanse mannenkleding t…..
- Lichaam van 6-jarige jongen geborgen uit kanaal..
- Palestijnen gedehumaniseerd: slechts nummers..
- Opmerkelijk – Extreem dikke kat toeristische attractie op K…..
- Het probleem van Suriname: politiek zonder verstand..
- Suriname verdient een onafhankelijke Centrale Bank – Geen p…..
- COMMISSIES ONDER VERGROOTGLAS..
- ICW 2025 Finale: Rasha Thadani en Ibrahim Ali Khan in zwart…..
- Mooie opinie, mooie filosofische gesprekken, maar daar heb ….
- Indiase tempel mogelijk betrokken bij honderden moorden en …..
- WIST U DAT: De zwarte zeeduivelvis een lichtgevend bolletje…..
- Multimiljonair wil de eerste rechtse president van Bolivia …..
- Arbeiders in Peruaanse hoofdstad Lima vinden meer dan 1000 …..
- Afdeling LBB/Natuurbeheer neemt deel aan Green Awareness Ex…..
- Groeiende deelname Green Awareness Expo Torarica Group..
- VIDS roept op tot erkenning van grondenrechten op Dag der I…..
- Chinese oorlogsschepen arriveren in verre oosten van Ruslan…..
- Megan Thee Stallion en Klay Thompson gevat tijdens romantis…..