PARAMARIBO — Hoewel de brug over de Saramaccadoorsteek woensdag officieel is opgeleverd, is ze nog niet opengesteld voor verkeer. In een persbericht meldt de Communicatiedienst Suriname dat verkeer pas na middernacht zal worden toegestaan. Aangegeven wordt dat de politie eerst alle grote blokken op de Van ’t Hogerhuysstraat gaat verwijderen.
De bouw van de brug heeft twaalf maanden geduurd, langer dan was ingeschat. Gesteld wordt dat het stabiliseren van de slappe kleibodem een uitdaging vormde. Daarin is een halfjaar gaan zitten.ADVERTISEMENT
“Efficiënte weginfrastructuur naar de haven is essentieel voor soepele operaties, verhoogde productiviteit en concurrentiekracht”IDB-vertegenwoordiger Adriana La Valley
Veiligheid gegarandeerd
Minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken gaf aan dat de brug, ondanks de tijdelijke aansluitingen, veilig is. “De wegen rond de brug zijn nog niet volledig afgewerkt, maar de veiligheid is gegarandeerd. De bedoeling is om zo snel mogelijk de resterende wegen aan te pakken en overal minimaal zes rijstroken te realiseren.”
Sitih Amat van de Project Implementatie Unit maakte duidelijk dat voor nu slechts de brug is opgeleverd en directe aansluitingswegen zijn opgeknapt. In mei wordt begonnen met het contract voor de constructie van de Van ’t Hogerhuys- en de Slangenhoutstraat. Daarvoor moeten wel administratieve zaken in orde worden gemaakt. Binnen het project zal infrastructuur van de Energiebedrijven Suriname (EBS) en het Telecommunicatiebedrijf Suriname (Telesur) worden verplaatst en vervangen.
Verkeersdoorstroming
De bouw van de brug door de China Road and Bridge Corporation (CRBC) in samenwerking met Kuldipsingh Infra is onderdeel van het Improving Transport Logistics and Competitiveness in Suriname-project dat nog tot 2027 doorloopt. De Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) zorgt voor de financiering via een lening. De totale kosten voor de nieuwe oeververbinding en aansluitende wegen bedragen 9,3 miljoen US dollar.
IDB-vertegenwoordiger Adriana La Valley zei dat met het project wordt beoogd Surinames logistieke prestaties te versterken. “Efficiënte weginfrastructuur naar de haven is essentieel voor soepele operaties, verhoogde productiviteit en concurrentiekracht”, benadrukte ze.
Het project omvat ook de verbinding van de Martin Luther Kingweg met de Van ’t Hogerhuysstraat, wat de reistijd voor vrachtwagens aanzienlijk vermindert. Trucks die zuidwaarts rijden zullen niet langer een omweg van een halfuur hoeven te maken, wat volgens de functionaris direct efficiëntie en productiviteit verbetert. “Daarnaast zal de reistijd en mobiliteit voor alle weggebruikers verbeteren.”
Ook president Chandrikapersad Santokhi legde in zijn toespraak de nadruk op het belang van de brug voor zowel de verkeersdoorstroming als de economische groei. “Deze brug is cruciaal voor de connectiviteit van zuid naar noord en voor de haven. Er komen faciliteiten om vrachtverkeer sneller af te handelen en files te verminderen. Tegelijkertijd wordt het kanaal gerehabiliteerd met verbeterde afvoer- en waterbeheersystemen”, merkte het staatshoofd op.
Santokhi onthulde dat het project onder meer juridische obstakels met zich mee heeft gebracht. “Het was niet gemakkelijk om zo’n project uit te voeren, maar alles is gedaan om het te beschermen en goed te begeleiden.”
- CHS moet uiterlijk 24 maart PVP inschrijven voor deelname v…..
- PVP wint hoger beroep en mag deelnemen aan de verkiezingen..
- PVP mag meedoen aan de verkiezingen..
- 348 militairen gehuldigd voor jaren trouwe dienst..
- Ontevreden militairen..
- Jogi krijgt tegenwerking van onbeschofte partijgenoten in S…..
- Negenendertig cursisten ronden tweede Basisdiplomatieke Cur…..
- Waarom Ied-ul-Fitr pas op 31 maart gevierd kan worden..
- 348 militairen kregen medaille voor trouwe dienst..
- President wil eerste betaling studententoelage van SRD 800 …..
- Dodelijk verkeersongeval aan de Kennedyweg: twee doden, één…..
- CHS traint hoofdstembureaus..
- Acties voor Esther Stichting in volle gang..
- Twee personen omgekomen bij verkeersongeval..
- Partij van de Communicatie wil bij regeermacht fors bezuini…..
- Simons bespreekt leden niet publiekelijk..
- Amerikaanse druk, Cubaanse artsen en Surinames soevereinite…..
- De wereld van Donald Trump..
- B E K E N D M A K I N G:..
- ‘Ik ben me ervan bewust dat ik mogelijk ook fractieleider w…..
- Gerucht: ‘Bigi Boy’ genoemd als tegenstander van Rico Verho…..