Het bestuur van de Henri Frans de Ziel Stichting heeft met ontzetting en afschuw gereageerd op de diefstal van de bronzen buste-kop van het monument ter ere van de iconische dichter en schrijver Henri Frans de Ziel. De buste, een kunstwerk van wijlen Erwin de Vries, is hoogstwaarschijnlijk gestolen vanwege de waarde van het brons.
“Dit is een groot verlies voor het Surinaamse cultureel erfgoed,” aldus het bestuur. “Het monument heeft niet alleen artistieke waarde, maar draagt ook bij aan onze identiteit en herdenkt een van de markantste Surinamers die ons land heeft voortgebracht.”
De kans dat de gestolen buste wordt teruggevonden, wordt als klein ingeschat, omdat bronzen beelden vaak snel worden omgesmolten. Het bestuur roept daarom de gemeenschap, en met name metaalhandelaren, op om alert te zijn en de kop niet op te kopen.
Wie iets heeft gezien of informatie heeft over de diefstal, wordt dringend verzocht dit te melden bij de politie. Om de gemeenschap verder te informeren, organiseert het bestuur morgen om 10:00 uur een briefing bij het monument.
- Eline Daisy Octavia Deul (91) Rotterdam 3-2-2025..
- Henna Lilian Henry (73) Paramaribo 30-1-2025..
- Vernoeming Bureau Nieuwe Haven deze maand naar Herman Goodi…..
- Bee wacht verantwoording van president af rond in opspraak …..
- Ambassadeur Gupta: Voedselproject India kost US$ 10 miljoen..
- Zoete wraak basketballers Yellow Birds op CLD..
- “DE VS DENKT DAT REVOLUTIONAIREN TERRORISTEN ZIJNR…..
- Bee voorkomt dat Landvreugd uitleg geeft over zijn integrit…..
- BIZA beschuldigt Financiën voor uitdagingen bij terinzagele…..
- Santokhi: ‘Je hoeft niet van Chan te houden, Chan houdt wel…..
- Overvolle vuilstortplaats in Moengo baart districtscommissa…..
- Narcotica Brigade voert surveillances uit..
- Minister Ramdin heeft grote kans om Caribische vertegenwoor…..
- DNA bezorgd over controle kiezerslijst in het binnenland..
- Tandarts in woning overvallen en beroofd..
- Minister Landvreugd op het matje geroepen om verzuim terinz…..
- Overheid steekt geld in markoesateelt..
- Paramaribo-verklaring goedgekeurd..
- Nature Walk voor natuurliefhebbers..
- Informatie sessie in verband met Internationale Epilespie D…..
- Principiële democratie en hygiënisch bestuur..