Het bestuur van de Henri Frans de Ziel Stichting heeft met ontzetting en afschuw gereageerd op de diefstal van de bronzen buste-kop van het monument ter ere van de iconische dichter en schrijver Henri Frans de Ziel. De buste, een kunstwerk van wijlen Erwin de Vries, is hoogstwaarschijnlijk gestolen vanwege de waarde van het brons.
“Dit is een groot verlies voor het Surinaamse cultureel erfgoed,” aldus het bestuur. “Het monument heeft niet alleen artistieke waarde, maar draagt ook bij aan onze identiteit en herdenkt een van de markantste Surinamers die ons land heeft voortgebracht.”
De kans dat de gestolen buste wordt teruggevonden, wordt als klein ingeschat, omdat bronzen beelden vaak snel worden omgesmolten. Het bestuur roept daarom de gemeenschap, en met name metaalhandelaren, op om alert te zijn en de kop niet op te kopen.
Wie iets heeft gezien of informatie heeft over de diefstal, wordt dringend verzocht dit te melden bij de politie. Om de gemeenschap verder te informeren, organiseert het bestuur morgen om 10:00 uur een briefing bij het monument.
- Suriname werkt aan uitdagingen rond NRA-beoordeling..
- Santokhi: ‘Suriname mag geen fouten tolereren bij eerste of…..
- Business Summit of Diaspora Suriname pakt uit met Culinary …..
- Crooked Hillary.Deze moorden zijn het hoogtepunt van de Ame…..
- Unieke overeenkomst Shata en L’Institut des Amériques Surin…..
- Eerste Surinaamse Diaspora Business Summit overtreft verwac…..
- PL legt vóór verkiezingen claim op OW..
- Chevron bereidt debuutexploratieput voor op Surinaamse olie…..
- Ex-vicepresident Adhin: “Billboards van regering bevatten l…..
- Discussie over pensioenhervorming: oproep tot wetswijziging…..
- Geen visvergunningen voor Guyanese vissers:..
- De Stagnatie van de Surinaamse samenleving..
- Minister Ramdin presenteert visie voor toekomst OAS..
- NDP-voorzitter Simons: “Schuldherschikking is een boobytrap…..
- Vreemdelingendienst voert hotelcontroles uit om illegalitei…..
- Partij Coca-Cola vernietigd door oxidatie bij doppen..
- Verkiezingen Ecuador naar tweede ronde..
- Biza houdt infosessie verkiezingen voor de media..
- Minister Ramdin presenteert visie voor positie als secretar…..
- NPS organiseert nationale discussie over nieuwe Grondwet..
- CHS traint politieke organisaties in gebruik digitaal platf…..