Het bestuur van de Henri Frans de Ziel Stichting heeft met ontzetting en afschuw gereageerd op de diefstal van de bronzen buste-kop van het monument ter ere van de iconische dichter en schrijver Henri Frans de Ziel. De buste, een kunstwerk van wijlen Erwin de Vries, is hoogstwaarschijnlijk gestolen vanwege de waarde van het brons.
“Dit is een groot verlies voor het Surinaamse cultureel erfgoed,” aldus het bestuur. “Het monument heeft niet alleen artistieke waarde, maar draagt ook bij aan onze identiteit en herdenkt een van de markantste Surinamers die ons land heeft voortgebracht.”
De kans dat de gestolen buste wordt teruggevonden, wordt als klein ingeschat, omdat bronzen beelden vaak snel worden omgesmolten. Het bestuur roept daarom de gemeenschap, en met name metaalhandelaren, op om alert te zijn en de kop niet op te kopen.
Wie iets heeft gezien of informatie heeft over de diefstal, wordt dringend verzocht dit te melden bij de politie. Om de gemeenschap verder te informeren, organiseert het bestuur morgen om 10:00 uur een briefing bij het monument.
- Brazilië richt zich op illegale houtkap in Amazonegebied..
- Suriname en België bespreken mogelijkheden Skills Mobility …..
- Man voor de rechter na dodelijke steekpartij..
- Drugs en vuistvuurwapen aangetroffen en inbeslaggenomen; t…..
- Vorige regering liet land achter met US$ 3,9 miljard schuld…..
- Guno Burleson wint eerste etappe sneldamtoernooi..
- Santokhi naar Caricom-top in Barbados..
- Solar Project Kabalebo Nature Resort officieel in gebruik g…..
- Plein: ‘Wij blijven ons richten op vraagstukken die de same…..
- Vandaag regen en onweersbuien..
- Rosita Florentine Huyshest (88) Rotterdam 10-2-2025..
- Vliegtuig crasht op landingsbaan Toronto, zeker 15 gewonden..
- Ingrid Virginia Jordan (66) Groningen 14-2-2025..
- Edwin Franciscus De Noten (86) Diemen/Amsterdam 16-2-2025..
- 16 politieke partijen hebben afspraak met CHS..
- Wegomlegging Nieuwe Haven..
- Column: Overloop polonaise in volle gang..
- President neemt deel aan 48ste Caricom Staatshoofden Vergad…..
- Hernhutterstraat overbelast: verkeer- en gezondheidsrisico’…..
- Bhikharie geschokt door aanwezigheid King bij ABOP-manifest…..
- Minister Mathoera: ‘Mijn doel is Suriname te dienen’..