PL-assembleelid en oud-minister van Binnenlandse Zaken, Bronto Somohardjo, uit zware kritiek op president Chan Santokhi vanwege diens beslissing om het eindrapport over vermeende malversaties bij het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) door te sturen naar de procureur-generaal (pg).
Volgens Somohardjo lijkt de stap ingegeven door rancune en niet door een oprechte zoektocht naar gerechtigheid. “Tot op heden is er in het rapport geen sprake van malversaties mijnerzijds,” benadrukt Somohardjo. Hij stelt vraagtekens bij de snelheid waarmee president Santokhi te werk is gegaan. “Je zou verwachten dat er een presidentiële commissie zou worden ingesteld, zoals bij andere gevoelige dossiers, maar hier had de president opeens haast. Dat roept vragen op.”
De politicus, die optreedt als partijtopper van de Pertjajah Luhur (PL), deed deze uitspraken tegenover D-TV Express en Suriname suriname. Hij beschuldigt Santokhi ervan dat hij aan het einde van zijn regeerperiode vooral bezig is met het beschadigen van politieke tegenstanders, in plaats van het structureel aanpakken van corruptie. “De president had vijf jaar de tijd om echte corruptie te bestrijden. Nu probeert hij zijn termijn te eindigen door mij te schaden,” aldus Somohardjo.
Intussen gaan er geluiden op dat Somohardjo mogelijk in beeld is als nieuwe minister van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB). In dat kader zou er een antecedentenonderzoek moeten worden verricht door het Openbaar Ministerie. Of dit onderzoek en het lopende rapport van invloed zullen zijn op een eventuele benoeming, is vooralsnog niet duidelijk. President-elect Jennifer Geerlings-Simons heeft aangegeven een strikte integriteitscode te willen hanteren bij de selectie van ministers.
Somohardjo zelf wil de mogelijke voordracht niet bevestigen noch ontkennen. Wel suggereert hij dat de gang naar de pg voortkomt uit frustratie bij Santokhi, omdat hij niet langer als politieke pion te gebruiken zou zijn.
- SEOGS, blubber en politiek..
- Braziliaan overlijdt na ongeval met ATV..
- Sewcharan hoopt op verkiezing president en vicepresident zo…..
- RVM besloot dat Javaans Nieuwjaar geen nationale vrije dag …..
- Putin veroordeelt Amerikaanse aanval op Iran..
- Verpaupering ‘Sosis’..
- Geestelijk verwarde bewoner steekt eigen woning in brand..
- Suriname slaagt er niet in om te stunten en is uitgeschakel…..
- Dief slaat toe op recreatieoord, ontvreemdt sieraden..
- Voormalig Democratisch adviseur: “Afzetting Trump na aanval…..
- Inbraak bij STVS zorgt voor ravage, maar geen buit meegenom…..
- Braziliaanse man overlijdt bij ATV-ongeval in Nassaugebied..
- Recht van de consument in Nieuw Burgerlijk Wetboek..
- Man overlijdt bij ongeval met ATV in het Nassaugebied..
- Twee verdachten aangehouden voor een beroving te Santigron..
- Weg naar Atjoni verandert in steeds grotere goudmijn..
- OKB: “Bestanden CBB moeten dringend opgeschoond worden vóór…..
- Suriname heeft na 15 jaar de kans om onbevlekte leiders in …..
- Iran: Amerikaanse aanval maakt bredere vergeldingsacties le…..
- Fête de la Musique: Jong talent streelt de harten van het p…..
- Minister Nurmohamed: “Werkzaamheden aan Weg naar Zee en Bra…..