PL-assembleelid en oud-minister van Binnenlandse Zaken, Bronto Somohardjo, uit zware kritiek op president Chan Santokhi vanwege diens beslissing om het eindrapport over vermeende malversaties bij het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) door te sturen naar de procureur-generaal (pg).
Volgens Somohardjo lijkt de stap ingegeven door rancune en niet door een oprechte zoektocht naar gerechtigheid. “Tot op heden is er in het rapport geen sprake van malversaties mijnerzijds,” benadrukt Somohardjo. Hij stelt vraagtekens bij de snelheid waarmee president Santokhi te werk is gegaan. “Je zou verwachten dat er een presidentiële commissie zou worden ingesteld, zoals bij andere gevoelige dossiers, maar hier had de president opeens haast. Dat roept vragen op.”
De politicus, die optreedt als partijtopper van de Pertjajah Luhur (PL), deed deze uitspraken tegenover D-TV Express en Suriname suriname. Hij beschuldigt Santokhi ervan dat hij aan het einde van zijn regeerperiode vooral bezig is met het beschadigen van politieke tegenstanders, in plaats van het structureel aanpakken van corruptie. “De president had vijf jaar de tijd om echte corruptie te bestrijden. Nu probeert hij zijn termijn te eindigen door mij te schaden,” aldus Somohardjo.
Intussen gaan er geluiden op dat Somohardjo mogelijk in beeld is als nieuwe minister van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB). In dat kader zou er een antecedentenonderzoek moeten worden verricht door het Openbaar Ministerie. Of dit onderzoek en het lopende rapport van invloed zullen zijn op een eventuele benoeming, is vooralsnog niet duidelijk. President-elect Jennifer Geerlings-Simons heeft aangegeven een strikte integriteitscode te willen hanteren bij de selectie van ministers.
Somohardjo zelf wil de mogelijke voordracht niet bevestigen noch ontkennen. Wel suggereert hij dat de gang naar de pg voortkomt uit frustratie bij Santokhi, omdat hij niet langer als politieke pion te gebruiken zou zijn.
- Historische verkiezing op komst: Suriname krijgt zondag eer…..
- Vrijspraak in Kippie-zaak: rechter ziet geen verduistering..
- Anti-corruptiewet Suriname: juridische blik op artikel 54e …..
- Eerste Freedomswim te Republiek succesvol..
- Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op …..
- Regering versterkt zorg, onderwijs en veiligheid met nieuwe…..
- Suriname lanceert digitale PSA-kaart: veiliger en wereldwij…..
- Minister Ramadhin draagt bij aan publicatie in Islamic Deve…..
- Ruzie tussen SMS en HES over betaling bunkerdeal met Staats…..
- Strafrechter spreekt ondernemers Van den Bergh en Badal vri…..
- Suriname bij OIC Youth Capital 2025 in Marokko..
- Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG..
- Regering keurt lopende zaken goed ter versterking van zorg,…..
- Internist Stephen Vrede: “30 jaar strijd tegen malaria nu b…..
- AWJ wil arbeidsbemiddeling vernieuwen en versterken..
- Decentralisatie optie tot duurzame inkomstenverhoging binne…..
- Diana Pokie: ‘Beleid Grondbeleid en Bosbeheer moet anders…..
- Minister Ramadhin: ‘Suriname officeel erkend als malariavri…..
- ‘Internationale MKB’s kunnen Suriname helpen nieuwe inkomst…..
- Erkenning malaria-vrije status bevestigt kracht van integra…..
- Hof speelt in op roep om hogere rechterlijke toetsing..