De eerste editie van de Nationale Iftar 2025, georganiseerd door Bronto Somohardjo, was een groot succes. Op het beursterrein van de Kamer van Koophandel en Fabrieken (KKF) kwamen duizenden moslims samen om het vasten te breken en de kracht van gemeenschap en saamhorigheid te vieren.
Somohardjo sprak de aanwezigen toe en benadrukte het belang van eenheid en onderlinge steun: “Onze gemeenschap heeft enorm veel potentie. Maar alleen als we samenwerken en onze krachten bundelen, kunnen we bruggen bouwen tussen verschillende groepen en een Suriname creëren waarin saamhorigheid en eenheid de norm zijn.”
Hij riep op tot het omarmen van verschillen in plaats van deze als obstakels te zien. “We kunnen, we willen en we moeten dit doen – niet alleen voor onszelf, maar ook voor de generaties na ons,” aldus Somohardjo.
Daarnaast sprak hij zijn grote waardering uit voor alle moslimorganisaties die hebben bijgedragen aan het succes van deze eerste Nationale Iftar. “Ik ben diep dankbaar voor de steun en inzet van de moslimgemeenschap en alle organisaties die deze avond mede mogelijk hebben gemaakt. In het bijzonder wil ik mijn dank uitspreken aan de Surinaamse Islamitische Stichting (SIS), de Surinaamse Moeslim Associatie (SMA), de Federatie Islamitische Gemeenten Suriname (FIGS), de Surinaamse Moeslim Federatie (SMF) en alle andere organisaties die hebben bijgedragen. Dit evenement laat zien wat we kunnen bereiken als we samenwerken en elkaar steunen.”
De Nationale Iftar is een initiatief om verbinding te stimuleren en solidariteit te versterken binnen de Surinaamse samenleving. Met deze eerste succesvolle editie is de toon gezet voor een traditie die in de toekomst verder uitgebouwd zal worden
- Politieagenten aangevallen door bijen bij bergen tweede lij…..
- VSB en Asfa vragen opheldering over goedkeuring begroting 2…..
- Selfie Rigters met Messi gaat viraal..
- Twee lijken geborgen; politie Apoera aangevallen door bijen..
- Zorgbonden stellen ultimatum: “Regering moet achterstallige…..
- SVV U17-jongens volleybalkampioen..
- Landschap van industrialisatiepolitiek Suriname in komende …..
- Traditionele geneeskunde en integratieve gezondheidszorg..
- Drie politiefunctionarissen aangevallen door Braziliaanse b…..
- Beroemde Zuid-Afrikaan..
- BEP pleit voor gekozen burgemeesters..
- Cuba opnieuw grotendeels zonder stroom na landelijke netwer…..
- Belangen achtergestelde gebieden..
- Afname in het wegtrekken van zorgpersoneel..
- ORGIE IN POLITIEBUREAU..
- Conferentie ter verdieping conventionele- en traditionele g…..
- Universele boodschap Holi Phagwa: vernieuwing, eenheid en s…..
- Zorgbonden moe en gaan maatregelen treffen tegen staat..
- Mia Mottley ondubbelzinnig over aankomende VS sancties over…..
- Coronie krijgt nieuwe districtscommissaris..
- Lovende woorden bij lancering Wetten.sr..